"А яка ваша рідна дитина?"..."У нас – всі рідні!"

Що може бути найдорожчого у люблячому батьківському серці, як не діти? Віддаючи їм свою ласку і тепло, кожна мама чи тато хочуть бачити свою кровинку найщасливішою у світі. А як живеться діткам, кого доля обділила любов’ю рідних людей і які опинилися у складних життєвих обставинах? Різні люди, різні долі… Але багата наша українська земля на милосердя, чуйність простих людей, для яких обділені долею діти, стають рідними і які не ділять прийомних дітей на своїх і чужих.

Саме з метою вшанування цих прекрасних родин, з ініціативи служби у справах дітей Луцької райдержадміністрації, її керівника Людмили Гладчук 17 листопада був зорганізований круглий стіл із батьками-вихователями та прийомними батьками на тему «Діяльність дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, проблеми виховного процесу, шляхи вирішення». Захід був приурочений Дню спільних дій в інтересах дітей, що традиційно в Україні відзначається 20 листопада.

Працівники служби у справах дітей постаралися зробити зустріч – затишною і цікавою. І вона їм вдалася. За круглим столом зібралися, справді, сім’ї з великої букви, які не побоялися взяти на свої плечі відповідальність за виховання прийомних дітей, зробили все можливе, щоб ці діти почувалися рідними. Сьогодні у Луцькому районі діють три дитячих будинки сімейного типу: Олександра та Людмили Бондарців із Гаразджі, Петра та Лариси Баків із Рованців, Ольги Прозновської (с. Липини), а також - сім прийомних сімей. А започаткували благородну справу сім’я Марії та Миколи Прусів із Сьомаків, які першими прийняли у свою родину двоє неповнолітніх дітей. Прийомними батьками також є Любов та Олександр Голюки (смт. Торчин), Наталія Павлюк із Сьомаків, Тамара та Валерій Кашуби (смт. Рокині), Іван та Алла Семенюки (с.Усичі), Лариса Ліпчик із Сьомаків та Іван і Марія Яреми зі Струмівки. 

Їм було про що поговорити, порадитися, обговорити спільні радощі і турботи. Двогодинне дійство пройшло, ніби на одному подиху, бо питань було багато, у яких родин  шукали спільних вирішень. 

У заході брала участь заступник голови Луцької РДА Інна Бас, яка висловила вдячність родинам та презентувала їм подарунки. За конструктивний діалог, який, безсумнівно, дав відповідь на багато питань, батьки щиро вдячні начальнику служби у справах дітей Людмилі Гладчук, директору районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталії Рижук, завідувачу сектору з питань опіки та піклування служби Наталії Зімосі, головному спеціалісту Марині Кунчик. 

Ніна КОСТРУБА. Фото автора.

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation17.11.2017
remove_red_eye1150 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини