Андрій Зань - на національних змаганнях ветеранів АТО "Ігри нескорених"

«Для нас всі учасники – переможці!» - так відгукнулася волонтерка Наталія Попова про фінальний відбірковий етап  національних змагань «Ігри нескорених» ветеранів АТО, що відбувся у Києві.


У спортивних перегонах, із зареєстрованих 355 кандидатів, змагалося 175 поранених українських військовослужбовців, 15 із яких з найкращими результатами у жовтні цього року представлятимуть Україну на міжнародних змаганнях у Сіднеї. 


У спортивних баталіях, що складалися з восьми дисциплін, брала участь й волинська команда, у складі якої був учасник бойових дій, житель села Гірка Полонка Андрій Зань (на фото вгорі  праворуч). Пройшовши пекло війни на Сході України, наслідком якої стала втрата кінцівки лівої ноги, молодий чоловік зібрав всі свої сили в кулак та, заручившись підтримкою рідних, близьких, всіх небайдужих людей, із головою поринув у спортивні перегони. Наскільки важко даються для поранених тренування, можна тільки уявити, але для Андрія це не перешкода. Він наполегливо долав перші труднощі, тренуючись у Луцькому спортивному комплексі, у березні пройшов відбіркові тренування у Львові, де зібралися учасники відповідної категорії зі всієї України.  Метою таких змагань, за словами організаторів, є залучення травмованих воїнів до занять спортом, підняття духу, а також вони є великою підтримкою повернення їх до цивільного життя.
І ось останні новини. У травні на столичному спортивному комплексі відбувся фінальний відбірковий етап національних змагань «Ігри нескорених», де серед кандидатів до національної збірної, мали визначитися 15 українських спортсменів-атовців, які представлятимуть Україну на світовому турнірі, що відбудеться наприкінці жовтня в Сіднеї (Австралія). З позитивом емоцій їхав до Києва і наш Андрій Зань. Що запало йому в душу, які отримав враження і на що сподівається,  ділиться на сторінці газети:
- Всі учасники були поділені на групи. Кожен спортсмен, відповідно до отриманих бойових поранень, представляв той чи інший вид спорту. Я заявив  себе у велоперегонах та стрільбі з лука. Серед учасників був єдиний, хто змагався у велоспорті з протезом. Шість кілометрів подолав за 13 хвилин, це - досить високий результат. Мені було надзвичайно цікаво, й, разом із тим, відчував велику відповідальність. Радів зустрічі з побратимами, яких давно не бачив, ми відчували себе великою дружньою родиною.  А ще зробив висновок, що своєю участю, можливо, надихну не одного бійця, який отримав на війні травму: моральну, фізичну чи психологічну, ні в якому випадку не здаватися, а йти вперед і жити. Нехай ворог бачить нашу міць і силу.

Ніна КОСТРУБА.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation23.05.2018
remove_red_eye1263 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини