Були на полі: посівна у волинському селі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Весняна днина диктує темпи польових робіт. Зважаючи на сприятливі погодні умови, хлібороби товариства з обмеженою відповідальністю «Україна-Баїв» з натхненям включилися в роботу. Адже на часі – важливий період для сільських трудівників: чим раніше зерно ляже в вологий грунт, тим кращим восени порадує врожай. Недаремно, працюючи в полі весняної днини, кожен працівник не забуває народної істини «Весняний день – рік годує».

Як зазначив директор ТзОВ «Україна-Баїв» Ігор Павлович, робота у товаристві розпочалася з підживлення озимих культур, ріпаку та пшениці, підготовки площ для посіву ярих культур ще у середині березня. Для захисту сільськогосподарських культур від бур’янів, шкідників у товаристві підготовлений набір сучасної техніки, є високопродуктивний причіпний обприскувач (ширина захвату - 24 метри). 

На сьогодні в обробітку господарства 2700 гектарів орендованих земельних паїв, укладено 1100 договорів з жителями Баївської та Одерадівської сільських рад. Задоволений керівник потужним машинно-тракторним парком, який укомплектований сучасними тракторами, енергозберігаючими багатометровими комбінованими ґрунтообробними і посівними агрегатами. Це дає можливість проводити посів у стислі агротехнологічні терміни не тільки технічних та зернових культур, але й цукрових буряків, яких цьогоріч тут посіяли на площі 120 гектарів, ярої пшениці – 120 гектарів, ячменю – 40, завершили посів гороху на площі 170 гектарів, сої буде посіяно у межах 250-300 гектарів, кукурудзи – біля 200 гектарів. 

На 180-гектарному полі, де рівненькими рядками у грунт лягало зерно соняшника, із позитивом працював механізатор Василь Блащук (на фото з головним агрономом Петром РОМАНЧУКОМ та директором Ігорем ПАВЛОВИЧЕМ), видно, що робота приносила йому задоволення. Каже, що хвилюється, адже у господарстві цю культури випробовують вперше. «Добре, коли робота спориться, є розуміння з керівником, головним агрономом, механізаторами, тому з надією завжди чекаємо жнивної пори, бо хто не сіє, той і не збирає», - усміхається механізатор.

- Як спрацювали минулого року, яка культура найбільше порадувала? – запитую в Ігоря Івановича.

- Минулий рік порадував урожаєм озимих зернових. Інші культури трохи недодали. Але, слава Богу, вчасно розрахувалися із нашими кредиторами, пайовиками, ще й придбали нову техніку. Наш колектив поповнився молодими кадрами, що дуже радує. Значить люди довіряють нам і бажають трудитися у товаристві.

Ніна КОСТРУБА. Фото автора.  

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation05.04.2017
remove_red_eye544 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини