Чотири імені… однієї волинянки

Напевно, кожен лучанин, проходячи Театральним майданом нашого міста, звертав увагу на стареньку бабусю, яка годувала голубів.  Але мало хто знає, що  вона несе послух у монастирі Святого Василія Великого при Свято-Троїцькому Соборі.

Народилася Єва (Кирилюк) у 1930 році в селі Лище у багатодітній сім’ ї, де було аж семеро дітей: "Три дівчинки, три хлопчики, і я", - констатувала моя співрозмовниця. - Марія, Люба, Григорій, Василь. Потім  вже я народилась, а далі - Ілля, і в 1941-му – найменша сестра, з якою ми тепер лишилися одні на світі. Непросте життя було у матушки: пережила і польські часи, і радянські на території Волині, і Другу світову війну… При народженні її назвали Агафією. Пізніше, коли пішла в школу, стали звати Анастасією, оскільки в метриці таке ім’я, як Агафія, не знайшли. Так і йшла матушка своєю тернистою стежкою у  житті з цим іменем аж до 2010 року.

В 50-ті роки навчилася прясти з льону, робила рядна, фарбувала вовну. Коли захворіла, подруга навчила збирати корисні трави для душі і тіла. На запитання, який збір із трав можна пити щодня, вона відповіла, що кожної травинки потрошки піде на користь. Весною, коли виглядає сонечко, все цвіте, матушці кортить назбирати цілющого пахучого зілля, доторкнутися до природи, походити лісом, але каже, що ноги вже не ті...  

Одного разу жінці вдалося побувати у Грузії.  Коли розпочинається піст, монахи- молитовники йдуть у гори. Беруть із собою їжу, і протягом всього посту нею харчуються. Одна монахиня їй там напророчила, що матушка стане монахинею, а можливо і схимницею. Так і сталося.

У  2010 році доля привела її до монастиря. Під час постригу бабусі дали нове ім’я – Ксенія, а під час прийняття схими стали величати матушкою Євою. Це ім’я, яким її називають донині. Недарма саме його дав владика. Оскільки це перша жінка в цьому монастирі, яка прийняла такий тяжкий життєвий шлях – постриг зі схимою, і першу жінку на землі звали Євою.

Олег МЕЛЕЩУК. Фото автора.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation17.10.2018
remove_red_eye403 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини