«Чи є життя на Марсі?» - запитали у харківського бабака Тимка

У рамках прес-туру «Як місцеві перетворення відповідають потребам мешканців? Досвід Харківщини», автор цих рядків брала участь у виїзному засіданні, що відбулося на біостанції Харківського Національного університету імені Каразіна Зміївського району Харківської області.  Традиційно саме тут, другого лютого, з 2004 року святкують День бабака. Що побачила і почула – ділюся з читачами газети. 

Хатинка “народного синоптика” знаходиться у затишному куточку біостанції і особливо оберігається. Цього року третій за рахунком бабак Тимко, син минулорічного бабака, якій уже на “заслуженому відпочинку”, потішив своїми прогнозами присутніх. А таких зібралося немало: як журналістів, так і місцевих жителів та їх гостей. І коли доглядачка Надія взяла на руки пухнастика, то всі побачили дружелюбну і милу тваринку, ще зовсім сонну, яка дозволяла себе гладити та фотографувати. Шкода, що Тимко не побачив своєї тіні, так як погода була несонячною. Але, спостерігаючи за його реакцією, професор університету, якій був присутній разом із студентами-біологами, прокоментував, мовляв, Тимко буде ще спати шість тижнів, а тоді весна вступить у свої права.

Окрім цього, допитливі адресували бабаку зовсім не прості питання. Зокрема, чи є життя на Марсі? За рухами звірка у сторону картки, де було написане запитання, виявилося, що є. Очевидці минулорічних прогнозів тодішнього бабака переконалися у їх вірогідності, що стосувалися курсу долара – від 25 гривень до 30 (так і було), а також – безвізу.

А ще юні біологи оприлюднили звернення вчених до Міністерства екології та природних ресурсів України про необхідність перерахунку бабаків, з проханням надати їм фінансову підтримку для здійснення експедиції на території України, так як браконьєрство та війна на сході у багатьох місцях знищили цих “народних синоптиків”.

Бачила бабака та фотографувала 

Ніна Коструба.

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation05.02.2018
remove_red_eye1307 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини