Чи закриють Торчинську лікарню?

Брак інформації щодо анонсованої медичної реформи в Луцькому районі викликав чутки про закриття лікарні в селищі Торчин. Аби покласти край цим кривотолкам та заразом обговорити перспективи районної медицини, в Луцькій райдержадміністрації ініціювали та провели «круглий стіл». Ключовим на заході було питання майбутньої долі Торчинської лікарні.

Прояснити ситуацію та відповісти на запитання учасників запросили начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Ващенюка

Посадовець запевнив, що загрози закриття цієї установи найближчим часом немає. Мало того, додав, що, загалом, закрити її ніхто не може, бо це компетенція виключно місцевої ради. Але попередив, що частка державних коштів по цьому закладу надалі буде зменшуватися. Він пояснив, що вторинна ланка входить у реформування з 2018 року і фінансуватиметься за новим механізмом – буде йти оплата за послуги.  Закупівля послуг вторинної медичної допомоги буде здійснюватися  у випадку, якщо заклад відповідатиме певним вимогам. Відтак державні гроші підуть функціонально та кадрово потужним, завантаженим медустановам.  А для маленьких лікарень, у тому числі, як Торчинська, існує великий ризик, що ці послуги з державного бюджету не будуть оплачувати, а їх фінансування ляже на місцевий бюджет. 

Якщо думати зберегти цю лікарню, то, на його думку, потрібно згортати там надання стаціонарної допомоги, особливо хірургічного профілю, натомість, можна створити діагностичний центр, оскільки тут є досить нормальна діагностична база і багато профільних спеціалістів, або розвивати якийсь інший напрямок, скажімо, післяопераційну чи травматологічну реабілітацію, тим більше що заклад  має хороші напрацювання з  травматології. 

Стосовно медичної реформи загалом, то головний медик області констатував, що на Волині спостерігається відставання з її впровадженням за всіма графіками, в тому числі й по «первинці».

P.S Більш детально про круглий стіл - читайте у газеті.

Ірина РЕПЕТУХА.

Фото автора.

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation22.03.2017
remove_red_eye202 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини