Картопля, бульба, бараболя… У Торчині – День поля!

Не тільки кетчупами та майонезами славне вищезгадане селище Луцького району. Адже воно має всі шанси стати картопляною столицею Волині та по новому зазвучати на всю Україну. А все тому, що тут більше 15-ти років діє СГТзОВ «Родючість-Агро» під невтомною орудою місцевого мешканця Володимира Шегедина, аграрія з творчою душею, який нещодавно заснував і фермерське господарство зі своїм прізвищем.

- Напередодні картопляних жнив традиційно збираємося на щедрій родючій торчинській землі на День поля, День картопляра, головним ініціатором і потужним двигуном якого є Володимир Йосипович Шегедин, – розпочав теоретичну частину заходу в будинку культури заступник начальника  департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Олександр Книш. - Щодо перспектив розвитку галузі в нашому краї, треба поступово збільшувати картопляні площі в потужних спеціалізованих господарствах. Це дасть можливість формувати однотипні великі партії цієї культури. При цьому буде розвиватися інфраструктура: сховища, переробні потужності. Можна буде урізноманітнювати й насіннєву базу.

Далі начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Василь Шимчук зазначив, що сприятиме фермерським господарствам району у пошуках ринків збуту бараболі. 

Про сучасний стан картоплярства, а також про різноманітні технології захисту «другого хліба» присутні могли почути від профільних фахівців. 

Не вперше у Торчині, на Дні поля, виконавчий директор Української Асоціації Виробників Картоплі  Віктор Різник.

- Наша організація, що була створена 2010 року, ставить за основне завдання об’єднати виробників картоплі. Щоправда, 98 відсотків із ста – це окремі селянські господарства. Їх ми не об’єднаємо. Але в кожному регіоні є кооперативи картопляні – з ними намагаємося працювати. Сподіваюся, що і фермерське господарство «Шегедин» стане учасником нашої асоціації.

До нас звертаються країни Середньої Азії, Закавказзя, деякі європейські країни з проханням забезпечити певні об’єми однорідної якісної картоплі. Сьогодні ж першу скрипку в цьому грають торгівельні мережі. На Київщині й Чернігівщині, зокрема, у господарств забирають картоплю по 3,50–3,80 гривень за кілограм, а тиждень тому – і взагалі по чотири, – не приховав Віктор Семенович. 

Економічну доцільність різних технологій захисту від хвороб нашої улюбленої бульби обґрунтовували представники тих фірм-виробників органічних і мінеральних добрив, з якими багато років активно співпрацює «Родючість-Агро». А що після того виростає, учасники заходу мали змогу побачити безпосередньо на картопляних ланах господарства. Зокрема, на прикладі п’яти технологій захисту голландського сорту «Латона», що добре прижився у волинській землиці. 

Згодом, гостинний господар Володимир Шегедин не тільки показав 21 із 70-ти сортів вирощеної тут бульби, а й трохи накопав її для гостей. Вони радо набирали врожай у пакети, не забувши дати чоловікові символічні декілька гривень, аби картопля в нього й далі родила.

Цього йому побажали не тільки земляки, а й гості з сонячної Херсонщини – Юрій Зєвакін і Роман Єрохін, які хочуть розпочати тісну співпрацю з фермерським господарством «Шегедин» як у плані посівного, так і продовольчого матеріалу. 

Про «день бульби» у Торчині написала Світлана ЗОЗУЛЯ, а сфотографував його Жорж КОВАЛЬСЬКИЙ.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation22.08.2017
remove_red_eye930 camera_alt0
надія 22.02.2018 21:34
дякую! за гарну параду; що до сортів картоплі для піщаних грунтів ,купвали у вас латону, щиро дякуєм,
надія 22.02.2018 21:34
дякую! за гарну параду; що до сортів картоплі для піщаних грунтів ,купвали у вас латону, щиро дякуєм,
Залиште свій коментар
check
Топ-новини