Медики Луцької ЦРЛ напередодні професійного свята розповіли про напрацювання та досягнення

Сергій Коновал, головний лікар:

-Для нас є приємним, що всі ОТГ району передали нашій лікарні державну субвенцію на надання вторинної медичної допомоги. А це говорить про те, що наші послуги є затребуваними. 

  Протягом року через стаціонар проходять до тисячі не «наших» за місцем проживання пацієнтів, до нас йдуть народжувати до ста «іногородніх» жінок. Чим зацікавлюємо людей?  Наданням якісного й дешевшого лікування. Це - основне, з чим ми можемо вийти на ринок медичних послуг. Якщо подивитися на вартість операцій в обласних, міських лікувальних закладах, то в нас вона є значно меншою. Завдяки фінансовій підтримці районної влади, наші пацієнти мають хороші умови перебування та мають чим лікуватися. Так, минулого року вартість ліжко-дня по медикаментах становила 22 гривні, для ветеранів ВВВ – 44 гривні, а по харчуванню – 11 гривень, для ветеранів – 52, що є одними з найвищих показників серед обласних і районних лікувальних установ.

Наявність лікарів високої кваліфікації свідчить про якість наших послуг. За минулий рік було зроблено близько ста лапароскопічних операцій, за якими до нас приїжджають з інших районів і навіть областей. Ми запровадили багато сучасних методик. Це, наприклад, лапароскопічні оперативні втручання з приводу грижі, апендициту, гінекологічного профілю. Ми єдині в області застосовуємо при виконанні лапароскопічної холецистектомії нову високоточну методику, наслідком дій якої є зварювання м’яких тканин. Вона має ряд переваг, а головне -  зменшує затрати на лікування. На сьогоднішній день ставимо собі за мету проводити лазерне лікування варикозного розширення вен і плануємо закупити необхідну для цього апаратуру. Маємо обладнання для усунення певних урологічних порушень в чоловіків без застосування скальпеля і готові це виконувати.

У нас є домовленості, що на базі наших кардіологічних ліжок відкриємо реабілітацію хворих, які перенесли інфаркт міокарда, або яким було зроблено стентування. Наразі стараємося обзавестися необхідною для цього апаратурою.

В нас останніми роками, як правило, не помирають дітки до року, дитяча інвалідність першого року життя теж, як правило, нульова. Кесарських розтинів в нас проводять 10-13 відсотків від загальної кількості пологів, тоді як в інших медичних закладах таких операцій роблять до 20 відсотків.

Якщо ви пройдетеся по відділеннях, від реанімації до фізіотерапевтичного, - побачите найсучасніше обладнання. Ми сьогодні маємо два УЗД-апарати, тоді як колись був лише один. Наш рентген-кабінет працює в дві зміни, підготували рентген-лаборанта. Зараз готуємо двох рентгенологів. Наші лікарі, загалом, багато вчаться, їздять на різні курси. 

На даний час нам вдалося кожен лікарський кабінет, як у стаціонарі, так і в поліклініці, комп’ютеризувати і запровадити електронну картку пацієнта, що значно підвищило якість лікувально-діагностичного процесу.

Олександр Коменда, виконувач обов’язків заступника головного лікаря з питань дитинства та пологової діяльності:

- Ще не стерлися з пам’яті ті урочисті миті, коли відбулося відкриття оновленого акушерсько-гінекологічного відділення. Нині тут – прекрасні умови, є палата інтенсивної терапії для надання невідкладної допомоги новонародженим.  Торік зросла кількість пологів. У минулому році також мали нульовий показник малюкової смертності. Раніше педіатрична служба лікарні відчувала дефіцит кадрів. Спочатку я був один, потім прийшов неонатолог – хороший спеціаліст. Зараз з’явився новий педіатр. Обидва ці лікарі підвищили свій професійний рівень на курсах педіатрії. Тобто, кадрове питання вирішується. 

Для дітей, які поступають в стаціонар, є багато необхідних препаратів, наприклад, антибіотиків, відхаркувальних засобів, адже за це дбає адміністрація лікарні.

Юрій Таранець, завідувач терапевтичного відділення:

-У відділенні проводиться лікування не тільки терапевтичного профілю, але й кардіологічного та педіатричного. Пацієнтів вистачає, адже вони до нас приходять не лише з Луцького району, але й з Луцька, інших районів і областей. Навантаження на лікаря-кардіолога трохи менше, ніж на терапевта. Тож є можливість приділяти більше часу та уваги кардіохворим. Проводимо Холтерівське моніторування ЕКГ, добове моніторування АТ. Умови перебування у відділенні більш-менш прийнятні, у порівнянні з іншими медичними закладами, в тому числі й обласними. 

Юрій Луцик, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії:

-Наступного року виповниться тридцять років з того часу, як відділення було відкрите. Протягом року проводимо лікування більше 400 хворих, виконуємо більше 700 знечулень різної складності й тривалості. 

На початку цього року ми отримали два нові апарати для штучної вентиляції легень середнього класу. Змонтована моніторна станція. Тепер всі показники з моніторів біля ліжок виводяться на посту медсестри на один екран, що покращує моніторування стану пацієнта.

Відділення має в своєму розпорядженні медикаменти для невідкладної допомоги, повністю укомплектоване лікарськими кадрами. Працюють п’ять лікарів вищої кваліфікаційної категорії, забезпечене цілодобове перебування лікаря на відділенні. Цього року введена додаткова ставка медичної сестри, що покращило догляд за хворими та надання їм медичної допомоги.

Наталія Луцик, завідувач неврологічного відділення:

-Відділення постійно завантажене. Найбільше тут пацієнтів з хворобами судин головного мозку та захворюваннями хребта. Застосовуємо сучасні методи лікування. Хотілося б більше мати діагностичного обладнання, щоб адекватно лікувати хворих. Але наші управлінці працюють над цим. У цьому році в нас вже можна зробити енцефалограму, реовазографію, Доплер судин головного мозку. Думаємо над введенням у дію комп’ютерної томографії в нашій лікарні. 

Наталія Покляцька, завідувач фізіотерапевтичного відділення:

-Хворі мають можливість отримати в нас фізіотерапевтичні процедури, масаж, лікувальну фізкультуру. Людям це приносить полегшення в їх хворобах, тому вони задоволені. Гарний кабінет реабілітації функціонує у терапевтичному відділенні. Чекаємо ремонту свого відділення, який заплановано зробити вже цього року.

Людмила Трохимчук, завідувач клініко-діагностичної лабораторії:

-Проводимо для наших хворих всі необхідні загальноклінічні дослідження. Запроваджено метод імуноферментного аналізу. Лабораторія розширилася, зараз у нас набагато більше обладнання, ніж було раніше. Проте, наука йде вперед і ми хочемо мати ще більше й те, що краще. Керівництво лікарні дбає за те, аби закупити щось нове. Але медична реформа нас сьогодні дещо стримує щодо того, в якому напрямку оснащуватися далі. Колектив в нас невеликий, але всі працівники – це люди з великим досвідом роботи та свідомим відношенням до своїх обов’язків. Це допомагає обслуговувати пацієнтів так, щоб їм було комфортно і в них залишалися приємні враження не лише від роботи лабораторії, а й про нашу лікарню загалом.

Записала Ірина РЕПЕТУХА.

Фото Володимира Лук'янчука.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation14.06.2018
remove_red_eye1440 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини