Мріємо про весну. Що напророкував бабак Тимко?

Минулого тижня на Харківщині пухнастий, народний прогнозист розповів, що за 6 тижнів прийде весна. Люду, що зібрався навколо, було ще й цікаво, коли Україна отримає безвіз. Відтак, Тимко Другий спочатку вагався, але потім вирішив, що безвіз буде лише у 2017 році. 

 На святкуванні Дня Бабака  на Харківщині була присутня авторка цих, яка на власні очі пересвідчилася, що до виду бабаків у заповіднику ставляться серйозно і поважно.  А  традицію  пророкувати весну започаткували харківські журналісти ще в 2004 році на біостанції Харківського університету імені Каразіна в селі Гайдари. Сьогодні  це не просто журналістський захід, а – своєрідна традиція, що стає туристичною візитівкою для Зміївського району, який знаходиться в 50 кілометрах від Харкова.

 

Місцеві жителі  дуже пишаються своїм пухнастим символом Слобідського краю, який кожного року дає свій прогноз погоди та життя. Хоча не всі до цього прогнозу ставляться серйозно, навіть взагалі кажуть, що це  - дурниці. Але, дивлячись на погоду за вікном, хочеться дива, весни, тепла, сонця.

  До слова, бабак Тимко - символ збереження біорізноманіття і він може побачити не лише свою тінь, але і розширення природно - заповідного фонду.

За народним повір'ям, бабаки здатні передбачати, коли прийде весна. Якщо день похмурий і гризун не бачить своєї тіні - значить, бути ранній весні. Якщо ж день сонячний, а звір намагається сховатися назад у нору - зима триватиме ще довго.

Але, все таки, цей прогноз - свято є стресом для тварини, яка не звикла до такої кількості глядачів. 

 На фото: Бабак Тимко II та професор кафедри зоології та екології тварин Віктор Токарський.

P.S. Ця публікація присвячується усім, хто мріє про весну..

Лілія Воробйова.

Фото автора.

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation08.02.2017
remove_red_eye279 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини