Не стерти з людської пам’яті: презентували збірник «Зірка Полин»

Скільки часу не відділяло б нас від трагічної події – аварії на Чорнобильській АЕС, а пам’ять жива і сьогодні, бо є болючою раною, стражданнями людей, їх горем.


Саме чорнобильська трагедія – головна тема віршів, оповідань, пісень літературно-музичного збірника «Зірка Полин». Більшість авторів видання є членами літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром», яка функціонує вже 50 років при Луцькій районній газеті «Слава праці». Упорядником збірника є поетеса Лариса Волошенюк. До речі, вона стала лауреатом міжнародного конкурсу «Зірка полину» в місті Дніпро у 2016 році.
Нещодавно відбулася презентація збірки «Зірка Полин» у Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. У світлій залі зібралися шанувальники літературної творчості. Серед них були присутні: Ростислав Кухтей, заступник голови ГО «Союз інвалідів Чорнобиля Волині», Федір Рузак, голова ГО «Союз інвалідів Чорнобиля Луцької районної організації», Зоя Качан, Наталія Харчук - працівники Луцької районної бібліотеки, Василь Сорока, голова громадського об’єднання «Правозахист», Ольга Павлюк, співачка дуету «Дзвони Чорнобиля», Галина Васіна, композитор, представники преси і телебачення і, звісно, працівники наукової бібліотеки та автори збірки. Всі співавтори, крім тернопільчанки Лесі Любарської – волиняни.
Вступне слово ведуча Поліна Пилипчук, головний бібліотекар читальної зали, надала Ростиславу Кухтею, який згадав про ліквідаторів аварії, які і сьогодні потребують опіки держави, подякував авторам збірки за твори, що відображають біль, горе людей і разом з тим радість перемоги над «ядерним монстром».
В презентації збірника брали участь творці книжки: Наталія Бугай, Лариса Волошенюк, Лукія Василевська, Олександр Васильєв, Володимир Мартиненко, Володимир Ткачук та Лариса Ковальчук. Їх вірші, прозові твори лягли на папір гіркими, болючими словами.
Лариса Ковальчук, вчителька школи № 7 міста Луцьк, після аварії на Чорнобильській АЕС переїхала з родиною на Волинь. Місто Прип’ять, де жила раніше, було її рідним, дорогим, бо батько працював на будівництві, мати – художник на одному з підприємств біля АЕС. Те, що бачила, виливала з роками у свою поетичну скарбничку на пам’ять дітям та внукам.
«Там, де сосни до неба здіймають поруділе, змарніле гілля», пише вона у вірші «Чорнобильська зона». Вірш «Підтятий цвіт» автор цих рядків присвятила світлій пам’яті учениці Підгайцівської школи Розі Кудрик, яка стала жертвою Чорнобильської аварії, бо померла від онкозахворювання:
…Чого не відмолили ви мене,
Не вирвали чорнобильську пухлину?
Скількох іще ця чаша не мине
На стерзаній нещасній Україні?
Власні поезії читали: Наталія Бугай, Володимир Мартиненко, Володимир Ткачук, Михайло Генсьор; вірш Марії Пишук «Чорнобиль» теж прозвучав на заході (читала Анна Гут):
Вернулись на згарище першими знов полини,
Сивіюча з туги і гіркнучи над безталанням…
Це – гірка Полин із пророцтва прийшла,
з давнини,
І хочеться вірити в те,
що це сталось востаннє…
Олександр Васильєв підготував літературно-критичний огляд творів, прочитав уривок з свого оповідання «Мовчання Всесвіту».
Заключне слово проголосила директор бібліотеки Людмила Стасюк. Звучала українська народна пісня про Чорнобиль у виконанні Ольги Павлюк. Слайди підготувала Алла Євпак, провідний бібліотекар.
Лариса Волошенюк, виступаючи перед присутніми, дякувала працівникам бібліотеки за цікаву розмову, складений сценарій, підготовлену виставку книг про Чорнобиль, а також висловила вдячність Андрію та Оксані Криштальським (видавництво «Терен») за роботу над збірником.
Хочеться вірити, що твори збірки «Зірка Полин» стануть в пригоді всім, хто цікавиться історією нашого краю, хто виховує і навчає юне покоління. Ми не маємо права забувати гіркі сторінки минулого з тим, щоб такі жахіття більше ніколи не повторювалися!
Лукія ВАСИЛЕВСЬКА,  село Підгайці.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation21.08.2017
remove_red_eye226 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини