Нове дихання - Романівській школі

Кожна людина проходить науку шкільного життя. І залишаються спогади, які щораз повертаються щемливими моментами пережитого. Це, як друга рідна домівка, де завжди хочеться зустрічати тепло, затишок, комфорт. Саме такі умови створюють для школярів у загальноосвітній школі села Романів, де навчається до півтори сотні юних жителів романівської громади.

Належним умовам для навчання та змістовного відпочинку школярів тут завжди приділяли велику увагу. На часі – капітальний ремонт навчального закладу. Зокрема, повне перекриття даху та ремонтні роботи всередині приміщення. Та й стимул для цього є вагомий: адже наступного року навчальний заклад відзначатиме 50-річчя з часу його відкриття.
Романівська школа будувалася у 60-ті роки минулого століття і можна тільки уявити, якою радістю наповнилося село, коли вона 13 жовтня 1968 року гостинно відрила двері і запросила дітей на стежину Країни знань. Звичайно, впродовж своєї діяльності, порядок тут підтримувався завжди, хоча час, природні умови дають про себе знати, тому цьогорічне оновлення дуже до душі нинішньому директору школи Галині Філончук, яка чи не першою забила на сполох, коли добряче почав протікати дах і його наслідки далися взнаки всередині приміщення. Разом із батьками звернулася до керівників району – Ігоря Ярмольського та Валентина Приходька, які з розумінням віднеслися до освітянської проблеми.
Для Галини Миколаївни у навчальному закладі – все рідне й дороге. Адже першокласницею переступила поріг рідної шкоди, здобула середню освіту, сюди ж повернулася дипломованих вчителем. Майже тридцять років – незмінно працює, а останні чотири – очолює колектив школи. Головне, їй взагалі відсутнє таке поняття, як байдужість. Це - по-перше. А якщо, по-друге, то Галина Миколаївна щиро вдячна людям, хто її підтримує у починаннях. Каже, що без розуміння, допомоги, зокрема місцевого господарства «Романів», його голови Віталія Заремби, Романівського сільського голови Галини Назарчук, депутата районної ради Василя Назарчука, керівників районної влади, головного освітянина району Олександра Хомича, батьків, окремих благодійників – було б дуже непросто. Сьогодні в Романівській школі можуть похвалитися європейським класом із гарним ремонтом і меблями – як подарунок від СТзОВ «Романів», при допомозі батьків багато класів – чистих та оновлених - уже чекають школярів.
Цієї серпневої пори, побувавши у школі, побачила, як у спокійному, але діловому ритмі, проходять будівельні роботи. Заздалегідь придбані матеріали, дають можливість працювати без метушні. На перекритті даху трудилися будівельники КП «Житлобуд-1» (бригадир Олег Тарасюк), на оновленні блоку, де навчатимуться учні молодшої школи, - ТзОВ «ВОЛБУД» (директор Василь Щебет). Як сказала директор школи, люди – відповідальні і виконавські, працюють на совість. Робочий ритм усім задає завідуючий шкільним господарством Микола Кальнюк.
Неподалік шкільного приміщення Галина Миколаївна показує дослідні ділянки (не у кожній школі таким можуть похвалитися) з доглянутими буряковими, морквяними, капустяними, огірковими, помідоровими та іншими культурами, а ще – материнськими чорнобривцями… «Зараз стараємося овочі законсервувати, заквасити, приготувати екологічно чисту продукцію до шкільного обіднього столу», - не приховує задоволення Галина Миколаївна.
А якщо сказати більше, то у Романові сьогодні оновлюються дитячий садок (ремонт покрівлі – 200 тисяч із сільського бюджету), проходить ремонт харчоблоку (районний бюджет). Як сказала Романівський сільський голова Галина Назарчук, якщо не буде вистачати коштів, щоб «зробити все так, як треба», то з сільського бюджету, ще виділять якусь частину. Крім того, металопрофілем уже перекритий дах будинку культури, ведеться укріплення стін будівлі, на часі – їх утеплення та фасад, розробляється проект на внутрішній ремонт цього закладу, також ведуться роботи й на оновленні церковного будинку.

Ніна КОСТРУБА. Фото автора.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation17.08.2017
remove_red_eye848 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини