Новий старт нескореного Андрія

Про бійця 51-ої ОМБ, ветерана сьогоднішньої війни, жителя села Гірка Полонка Андрія Заня (на фото), про його нескорений дух писали у «Славі праці» чотири роки тому. Молодий 28-річний чоловік в останній день червня 2014 року втратив на війні ногу. Силі духу цієї людини можна тільки по-доброму позаздрити. Наскільки він мужньо тримався, скільки оптимізму і невичерпної енергії палали у його зболеному серці!

«Страшно було не за себе, більше дошкуляло те, що про нас інколи просто забували. Рятували волонтери, які знаходили можливість доставляти на фронт все необхідне. Боляче за державу, я давав присягу народу України і за нього буду стояти до останнього…» - прості скупі слова, які врізалися у мою пам'ять, сказані Андрієм під час нашого першого спілкування.   2014 рік назавжди змінив його життя, як і багатьох його побратимів. Поставив своєрідну межу: що було до цього часу, а було мирне життя, улюблена робота, сім’я, виховання сина… І після: Донеччина, теплий червень і пекло війни, смертельний шквал градів і пронизуючий пекучий біль у нозі, ніби гостре лезо ножа вп’ялося в саме серце, а свідомість відраховувала хвилини, які здавалися цілою вічністю. 

Андрію Заню не вдалося спасти лівої ноги. Що відчував молодий чоловік у перші хвилини після операції, йому важко згадувати. Але наскільки це сильна особистість, переконалася у перші хвилини спілкування. Розповідав, згадував, навіть старався жартувати… І ще тоді вперто пообіцяв, що виклику долі не здасться! 

І він переміг найстрашніше – депресію, яку «поклав» на лопатки, він побачив мету і впевнено намагається її підкорити. А ще Андрій не залишився сам на сам із своїми проблемами. Тисячі людей, прості українці, земляки-односельці та зовсім незнайомі волиняни, підтримали його і словом, і ділом, заставили повірити у власні сили і ніколи не здаватися. Так почався шлях нескореного Андрія, який переніс безліч операцій, пройшов не одну реабілітацію, успішне протезування і вільно пересувається. Пам’ятаю, як раділи земляки Андрія, коли на дійстві «Людина року-2014», була й нова номінація «Нескорений», у якій був відзначений учасник бойових дій на Сході України, героїчний наш Андрій Зань. Крім того, він ще й став депутатом Луцької районної ради.

І ось хвиля спортивних захоплень заполонила молодого чоловіка. Андрій розповідає:

- Про те, що проходять подібні змагання, у яких беруть участь лише військовослужбовці, які зазнали різного роду поранень в ході бойових дій,чув неодноразово. До глибини душі вразили досягнення побратимів, зокрема і волинянина Сергія Торчинського, який минулого року брав участь у «Іграх нескорених», що відбувалися у Торонто (Канада) і виборов бронзову нагороду. Я собі подумав: невже я не зможу! 

Щиро вдячний і волонтерам, всім людям, які зібрали кошти на виготовлення для мене спортивного протезу, підтримали морально і матеріально. Важко було б увійти в нормальний ритм життя без підтримки батьків, дружини, 10-річного сина Максима, учасника зразкового танцювального колективу «Вертуни», який мене надихає, є прикладом до досягнення нових вершин. Не уявляю свого життя без колективу Гіркополонківської сільської ради, де працюю, завжди відчуваючи підтримку сільського голови Ніни Симонович. 

Зараз тренуюся, не скажу, що все виходить гладко і легко. Але я вірю, що немає такої сили, яка могла б перебороти нашу українську силу духу, козацьку міць. Мені була б велика честь, якби став одним із 15 учасників української збірної на цих міжнародних змаганнях, що відбудуться наприкінці жовтня 2018 року в місті Сідней (Австралія). Минулої суботи був у Льовові, де проходив тестування на відбір учасників «Ігор нескорених». Я заявив себе у велоспорті та стрільбі з лука. Волинська команда складається із семи чоловік. Нам повідомили, що остаточний відбір відбудеться у травні в Києві. Велика вдячність моєму тренеру Богдану, який вчить бути сильним і не здаватися. Тренуюся три рази на тиждень у спортивному комплексі м. Луцьк. Вже є перший результат: за п’ять хвилин взяв 2,5 кілометра. Тренер каже, що непогано. Вважаю, що Бог дав мені ще один шанс у житті, тому надіюся на перемогу.

Ніна КОСТРУБА.

Фото автора та з соціальних мереж.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation15.03.2018
remove_red_eye1712 camera_alt0
Ірина 17.03.2018 07:50
Молодець Андрію, так тримати бажаю успіхів в житті і на змаганнях!!!
Залиште свій коментар
check
Топ-новини