Ой, на Івана, ой, на Купала у Полонці

Ох і розгулялося літо біля річки Чорногузка, що тихенько протікає у селі Полонка Луцького району, надвечірньої пори у ніч перед Купалом.

Тут відбувся районний фестиваль «Ой на Івана, ой на Купала». Заквітчався луг різнокольоровими барвами від вишиванок, яскравих вінків, дитячих голосів, божественної аури духовності. Сюди з’їхалися творчі колективи з восьми сільських громад, яких, запрошуючи на імпровізовану сцену просто неба, представляли ведучі дійства – завідувачка сектору культури Луцької РДА Валентина Зінчук та директор будинку культури села Гірка Полонка Олена Пась. Майстерно демонстрували свої таланти юні обдарування району, якими опікується Заслужена артистка України Алла Опейда,  та учасники зразкового ансамблю сучасного танцю «Антарес» районного будинку культури. І кожен присутній в якусь мить, хоч ненадовго, але повернувся у минуле і відчув у своїй душі прекрасні купальські обряди, що прийшли до нас із глибини віків. Були тут неодмінні купальські персонажі: Купала і Марена – прибрані стрічками, квітами, а дівчата та хлопці все славили їх, співаючи у хороводах. Прийшов час і вінки плести, та й дівчата вже підходять з оберемками квітів та різних трав - символів, всіх їх має бути аж 12 видів. Сплетені вінки згодом пускали на воду та пильно стежили, чи бува часом якийсь не потонув, бо цього року заміж не вийде. Правда, у Полонці таких не було: одні відразу «помандрували» по Чорногузці. А це означає, що суджений буде здалеку, інші трималися біля берега  - значить наречений десь поряд. 

Настав час і купальський вогонь запалити: яскраве багаття швидко взяло в свої обійми купальські символи – Купала та Марену, даючи їм поєднатися у священному вогні. За повір’ям, це – ніч шлюбу бога літнього сонця Купала з богинею води Мареною. Від того, як вшанувати це свято, залежав майбутній урожай. Найсміливіші і найпрудкіші стрибали через жевріючий вогонь, тим самим очищалися від всього лихого. Люди вдячні організаторам прекрасного дійства - сектору культури Луцької РДА (завідувачка Валентина Зінчук),  Гіркополонківській сільській раді (сільський голова Ніна Симонович), а також всім небайдужим, хто прийшов, підтримав, допоміг, сказав вдячне слово та скуштував купальської юшки.

 

Ніна КОСТРУБА. Фото автора. 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation07.07.2018
remove_red_eye1426 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини