Пенсії українцям – тема сьогодення

За озвученою статистикою, на сьогодні в Україні проживає 11,9 мільйона пенсіонерів. Але, як ми знаємо, отой заслужений відпочинок у кожного з них проходить по-різному: в одних – нестача коштів навіть на найпотрібніше у зв’язку з мізерними пенсіями, інші можуть тільки поспівчувати своїм «побратимам». Останнім часом інформаційний простір заповнили розмови про пенсійну реформу, складовою частиною якої є обов’язкове осучаснення пенсій, тобто їх перерахунок, відповідно до зростання середньої заробітної плати з якої сплачуються внески (соціального показника, що використовується при обчисленні пенсій).

З ініціативи начальника Луцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області Тамари КОЗАЧУК (на фото вгорі) відбувся брифінг за участю фахівців-спеціалістів управління та представників засобів масової інформації. Як зазначила Тамара Іванівна, такій зустрічі передувало ряд чинників, одним із яких - недосконале володіння пенсіонерів інформацією, що стосується пенсійних змін. Тому, наголосила вона, потрібно назріле обговорити вголос, посилити роз’яснювальну роботу серед населення, чи то в усній формі, чи на сторінках друкованих видань та донести до людей систематизовану інформацію, яка їх цікавить.
Зустріч відбулася досить продуктивно. Було ряд запитань, на які отримали змістовні та кваліфіковані відповіді. Зокрема, з інформаціями виступили: заступник начальника управління Лариса ПЕТРИК, начальник відділу з призначення, перерахунку та виплати пенсій в м. Луцьк Оксана ТКАЧУК, начальник відділу обслуговування громадян Наталія ГУЗЬ.
Як зазначили фахівці, основна мета пенсійної реформи – відновлення соціальної справедливості та диференціація пенсій в залежності від страхової складової та рівня заробітної плати. З першого жовтня цього року заплановано перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 гривень. Зараз розміри пенсій в залежності від року призначення відрізняються більше, ніж у ТРИ рази. Виникає питання: чому це відбувається? Пенсія українців залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії. Прозвучало й таке, що Уряд пропонує вже з першого жовтня 2017 року, а не з грудня, як передбачає бюджетний закон, переглянути мінімальну пенсію – вона зросте до 1 373 гривні. А ще з жовтня цього року планують скасувати 15-відсоткове зниження пенсій працюючим пенсіонерам.
Тамара Козачук доводить до відома людей, які отримують пенсії, що за інформацією, яку вони хочуть отримати, звертайтеся в Луцьке об’єднане управління Пенсійного фонду, що знаходиться за адресою: м.Луцьк, проспект М.Грушевського,1. Тут створені умови, коли відвідувачі не блукають по кабінетах, а за принципом «Єдиного вікна» у цьому прозорому офісі вирішують всі питання, з яких вони звернулися до управління.

(Детальніше про питання пенсійного законодавства, які обговорювалися на брифінгу, – на сторінках «Слави праці»).
Ніна КОСТРУБА. Фото автора.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation18.08.2017
remove_red_eye379 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини