Президент нагородив батька–вихователя з Рованців

За вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту дітей, створення умов для їх всебічного розвитку та високий професіоналізм із нагоди Міжнародного дня захисту дітей Президент України Петро Порошенко орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагородив батька-вихователя дитячого будинку сімейного типу, що у селі Рованці Боратинської сільської ради, Петра БАКА.

Сповненого енергії та життєвої наснаги чоловіка, до якого з любов’ю тулилися діти, не можна було не помітити на районному дитячому фестивалі «Країна гідності», що зібрав дітей у Лаврові. Гуртувалися між собою школярі, ділилися новинами дорослі. Познайомилися: в одному колі спілкувалися батьки-вихователі дитячих будинків та прийомних сімей. Серед них - Петро Анатолійович Бак із Рованців. За сімейними обставинами мама Лариса Миколаївна не змогла приїхати, а з дітей приїхало лише троє (на фото).

Життєва історія сина поліського краю Петра Бака, бере початок на роздоллі квітучої природи Маневиччини, де він народився у багатодітній родині.  Та й дружину Ларису собі вподобав із такої ж багатодітної сім’ї – не білоручку, а змалку привченої до праці.  Молоде подружжя своє сімейне життя починало на малій батьківщині, де й народилися їх троє дітей із п’яти. Але у долі є свої повороти, які й у перший рік незалежності України, привели родину у приміське село Рованці, де на той час уже проживали два брати Петра Анатолійовича. Працьовите сімейство не злякали труднощі, що зустріли їх на перших порах. З часом, обзавелися домашнім господарством, збирали копійку до копійки і побудували власний будинок. Тут народилося у них ще двійко дітей. Петро Анатолійович ніколи не був байдужим до долі дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, знають цього чоловіка у сиротинцях, куди він, маючи вільну хвилину, поспішав із гостинцями, приготовленими дружиною.

Як зізнався батько-вихователь, рішення про виховання знедолених дітей у своїй сім’ї прийшло до них із глибини серця. Треба було лише заглянути у сумні дитячі очі і там можна було побачити все. Так 2005 року п’ятеро діток знайшли для себе нове життя і дружню люблячу сім’ю Баків. Згодом ще п’ятеро стали для них рідними. Це сьогодні всі діти сміливо дивляться у майбутнє, вони знають ціну життя, впевнені у своїх можливостях. Всіх їх – 15, і всі - рідні і дорогі: Ліна, Елла, Еруард, Мар’яна, Леонід, Анатолій, Наталя, Марія, Юлія, Михайло, Микола, Тетяна, Міша, Василина і 13-річний Богдан. П’ятеро дітей уже торують дорогу у самостійне життя,  двоє - студентів, восьмеро - школярів.  Спілкуючись із цим світлої душі чоловіком, почула таке:

- З турботами і перемогами наш будинок функціонує 12-ий рік. Стараємося у душі наших дітей засівати зерна добра та любові, не забур’янювати їх, виполювати недоліки і такий процес – безперервний.  Не настільки втомлює робота фізична, як духовна. Бо прекрасно розумієш, що посієш у ранньому віці, то відповідні плоди збиратимеш пізніше. Не завжди все веселково, але все залежить від  усвідомлення того, яку ти несеш відповідальність за дітей, які повірили тобі і довірили свою долю.  А ще треба вірити у чудеса, у добрих ангелів, і наші діти у це вірять.

Ніна КОСТРУБА. Фото автора та з сайту Волинської правди.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation08.06.2017
remove_red_eye763 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини