Приїхали в село: як у СТзОВ «Романів» косять трави (ФОТОМАНДРИ)

«Хто сіно косить, той дощу не просить» - з такою народною мудрістю, поглядаючи на небо, поспішають на сінокоси механізатори СТзОВ «Романів», бо прийшла благодатна пора травожнив’я. З відповідальністю організували роботу із заготівлі високоякісних кормів – сіна, силосу та сінажу – у товаристві, яке очолює депутат обласної ради Віталій Заремба. Адже тут так само, як і рослинництво, успішно розвивається тваринницька галузь. А тварин, однозначно, щоб мати від них прибуток, потрібно годувати збалансованими кормами, в тому числі, вітамінним сіном. 

Щиро завдячую робочій екскурсії депутату Луцької районної ради, виконавчому директору СТзОВ «Романів» Василю Назарчуку, який знайшов вільну хвилину, щоб побувати на сінокосі у селі Верхівка. Зелений рай полонив душу, а щойно скошена трава паморочила голову своїм запахом. І господарями серед цього прекрасного лану були механізатори Сергій Кальнюк, який потужним трактором із причіпною косаркою клав у покоси траву, а слідом за ним Вадим Денисюк розрівнював її та ворушив для швидшого висушування.

Як розповів Василь Назарчук, у господарстві вже викосили озиме жито на 120 гектарах, яке ще не викинуло колоска (відповідно до технології), прив’ялили його до 60 відсотків вологості та заклали у силосні споруди. Цього корму для тваринництва заготовили більше двох тисяч тонн. Сінозаготівля також себе не чекає, тільки б сприяла сонячна погода, яка потрібна для одержання якісного корму. Лягають трави у покоси на 50 гектарах сіножатей. На часі – механізаторам треба дати лад на 180-гектарному лані, де радує душу гарна люцерна, щоб забезпечити тваринництво сінажем.

Подумалося, що з таким сумлінним ставленням до роботи і спеціалістів, і механізаторів, тут будуть і з кормами, і з молоком, і з м’ясом, і з вчасною заробітною платою, відповідно, і з гарним настроєм.

Ніна КОСТРУБА. 

Фото автора. 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation23.05.2018
remove_red_eye1347 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини