ШАНА ВОСКОВІЙ СВІЧЦІ: НОВИЙ РЕКОРД УКРАЇНИ З ВОЛИНІ

Дев’яте грудня 2018 року для Волині стане історичним, бо ввійде в Книгу рекордів України:  в Луцьку зафіксували найбільшу воскову свічку. На подію, що проходила на Театральному майдані міста біля пам’ятника Лесі Українці, зібралися пасічники не тільки з Волинського край, але й з інших областей України, жителі обласного центру та гості. Одним словом, на медовому дійстві під назвою «Братська свіча» байдужих людей не було, бо до бджолярів люди відносяться з особливою повагою.

Ще до початку свята тільки дуже заклопотані перехожі не могли не звернути увагу на величну цільнолитну свічку, що красувала на підвищенні в обрамленні вишитого рушника пасічницею з села Баїв Надією Конечною.

Урочиста мить розпочалася з виконання гімну братчиками Братства бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан» та виступу їх голови Володимира Дмитрука, який повідав історію створення свічки.  «Ще з давнини наші предки мали свої атрибути: прапори, хоругви, братські свічі. І в мене виникла така ідея зробити свічку для нашої громадської організації», - з радісними нотками сповістив Володимир Антонович. Він розповів, як знайшов гарну підтримку у свого заступника, відомого пасічника з багаторічним досвідом Антона Шотіка та інших бджолярів. Спільними зусиллями робота була зроблена всім на радість, бо віск для неї збирали не один місяць і до цього долучилися майже дві сотні пасічників. Отож, красуня-свічка вийшла заввишки 183 сантиметри, діаметр внизу – 24 сантиметри, діаметр зверху – 0, 80 см, вага – 80 кілограмів.  Це – офіційний рекорд, який зафіксував експерт національного проекту Книги рекордів України, заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький та нагородив дипломом за встановлення рекорду України – виготовлення в авторському виконанні першої і найбільшої суцільної свічки, вилитої з бджолиного воску, за сприяння пасічників Волині -  голову Братства бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан», Заслуженого пасічника України Володимира Дмитрука та його заступника, Заслуженого пасічника України Антона Шотіка. Диплом підтверджує факт досягнення, як рекорду України і виступає свідченням загального визнання.

На урочистій церемонії виступили побратими волинських братчиків із Рівненщини та Львівщини, а також отець Миколай, настоятель Свято-Юріївського храму, що в обласному центрі, де постійно зберігається свіча.  Цього ж дня охочі мали можливість почути лекцію лікаря-апітерапевта з міста Східниця Дмитра Сенишина, відвідати Музей бджільництва у селі Баїв Луцького району.

Ніна КОСТРУБА.

Фото автора.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation09.12.2018
remove_red_eye575 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини