Що потрібно зробити навесні у саду?

Про це ми розмовляємо з нашим постійним консультантом з питань садівництва, агрономом за фахом Степаном Сиротою з села Липини.

-Степане Семеновичу, які операції слід проводити з кроною?

-Крону дерев треба, по-перше, правильно сформувати залежно від породи, типу, сорту, навіть місця зростання. А, по-друге, постійно підтримувати її: проріджувати, освітлювати, звільняти від зайвого навантаження, знижувати чи навпаки – витягувати вгору, коли насадження загущені.

-Існує весняне та осіннє обрізування дерев. А коли Ви рекомендуєте це робити?

-За весняного обрізування рани загоюються швидше й краще, тому в наших умовах слід використовувати обрізку саме навесні. Але якщо з цією операцією запізнитися, то це зумовлює більші втрати соку, а також порушує баланс діяльності кореневої і надземної частини. Тому обрізування необхідно провести в найстисліші строки і обов’язково зрізи замазувати садовим варом.

Щодо осінньої обрізки, то її проводять не пізніше, як за місяць до замерзання землі з тим розрахунком, щоб на зрізах встиг нарости калюс і рани зарубцювалися.

-Якими будуть ваші рекомендації стосовно, власне, самого обрізування дерев?

-Особливу увагу потрібно приділити ступеню обрізування, тобто кількості видалених з крони гілок. На молодих деревах слід видаляти лише криві, сплетені гілки, ті, що труться або ростуть всередину крони, а також проріджувати обростаючі гілки для кращого її освітлення.

Дерева старшого віку треба звільняти від сухих та пошкоджених гілок, тих, що вплітаються в крону сусідніх дерев або надмірно загущують власну крону.

Видаляти великі скелетні гілки не лише не бажано, а й взагалі шкідливо, адже це спричиняє дисбаланс діяльності кореневої системи і надземної частини дерева. А якщо позбуватися, то краще переводити на бічну гілку крони.

На кущових ягідниках, а саме – чорній смородині, порічках, малині – видаляють сухі, старі та пошкоджені гілки. Усе зрізане гілля треба спалити.

Після встановлення сприятливих погодних умов плодові дерева та ягідники необхідно обприскати дозволеними отрутохімікатами.

-Тобто, мова йде про заходи боротьби з шкідниками і хворобами плодових та ягідних культур?

-Так. Після обрізки дерев і кущів треба провести побілку штамбів і основу скелетних гілок вапном з додаванням розчину мідного купоросу та перше обприскування дерев і кущів проти хвороб. Для цього застосовують фунгіциди Медян Екстра або хлорокис міді. Вдруге обприскують по зеленому кожуху – перед цвітінням інсектицидами Актара або Конфідор, Карате, Фастак, Шерпа. Третє обприскування проводять по рожевому бутоні Конфідором або Карате чи Топазом. Четверте – після цвітіння, застосовуючи Карате, Конфідор чи Скор, Топаз, Стробі.

Звертаю увагу, що концентрація отрутохімікатів вказана на етикетках.

Обприскування краще проводити ввечері або рано вранці до сходу сонця в безвітряну погоду.

Для забезпечення техніки безпеки та особистої гігієни мати при цьому окуляри, гумові рукавички чи марлеві пов’язки. Після проведеної роботи помити руки, обличчя з милом. При використанні хімічних препаратів потрібно захистити себе спеціальним одягом.

Розмову вела Ірина РЕПЕТУХА.

   

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation04.04.2018
remove_red_eye213 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини