Що принесе пенсійна реформа українцям?

Пенсійну реформу в Україні Верховна Рада повинна прийняти до кінця квітня 2017 року. Вступити в силу вона має з 1 січня 2018 року.

Тобто з цього часу мають запрацювати накопичувальні пенсійні рахунки, а виходити на пенсію дозволять при наявності трудового стажу незалежно від віку (зараз – 35 років стажу для чоловіків, 30 років для жінок). Відтак хочуть збільшити єдиний соцвнесок до Пенсійного фонду з роботодавця для представників шкідливих професій (шахтарів, металургів тощо), щоб виплачувати за його рахунок пенсії за стажем. Повідомляє 24 канал.

  Адже реформа включатиме в себе новий перелік варіантів виходу на пенсію з ширшим діапазоном пенсійного віку в порівнянні з нині існуючими. Крім того, планують ввести додаткові пенсійні виплати для стимулювання тривалішої зайнятості громадян та пізнішого виходу на пенсію.

ПОЛІТИЧНІ ДУМКИ

Олег Ляшко з трибуни Верховної Ради заявив, що уряд має обговорювати пенсійну реформу з українцями, а не з МВФ. "Українців пенсійна реформа стосується в першу чергу. Люди, які важко працюють усе життя, мають право знати на яких умовах і коли вони виходитимуть на пенсію. Тому ми вимагаємо від уряду оприлюднити проект пенсійної реформи, щоб ми мали можливість публічно його обговорити", - наголосив Ляшко. Політик зазначив, що кінцевою метою пенсійної реформи має бути підвищення пенсій. "Уряд обіцяє, що пенсії піднімуть з 1 жовтня. Обіцянка-цяцянка, а дураку радість! Насправді ж, вони хочуть підняти пенсії, а разом з тим внести законопроекти про підвищення трудового стажу для виходу на пенсію, ліквідацію пільгових умов виходу на пенсію для шахтарів, механізаторів, хіміків тощо. Ми категорично проти цього", - підкреслив народний депутат. Ляшко акцентував увагу на тому, що чекати із підвищенням пенсій до жовтня немає потреби.

Ляшко також наголосив, що потрібно провести перерахунок пенсій для людей, які мають великий трудовий стаж." В першу чергу потрібно забезпечити півмільйона людей, які отримують менше 1000 гривень - так звана "соціальна пенсія". Це не значить, що вони не працювали, просто їх не оформляли на роботу. Ми вимагаємо встановити для цієї категорії людей пенсію не нижче 1500 гривень", - зауважив політик

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation18.05.2017
remove_red_eye255 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини