Справжні жнива - не в серпні, а у вересні й жовтні

Всі звикли, що жнива відбуваються в липні-серпні, але це – тільки процес хлібозбирання. Для селян найвідповідальніша пора – осінь, яку ще нерідко називають золотою. Бо вона – пора збору врожаїв із поля й саду.

- Жнива для нас – не проблема. А ось восени – справжні жнива: треба виорати, засіяти, зібрати буряки, кукурудзу, сою, бо скоро – зима, - зізнався завідувач ремонтною майстернею СГТзОВ «Городище» Юрій Андрощук за селом Вигуричі, на узвишші широкого бурякового лану, де працювали два  бурякозбиральні німецькі комбайни «Holmer» та буряконавантажувач.

Уявіть собі 160-гектарну бурякову площу, чисту від бур’янів. На ній з удосвіта в одну зміну працюють на комбайнах досвідчений Петро Самчик із Городища та молодий Михайло Освіцінський із Шкліня, який швидко підучився, ну, а професійні навики набуває в щоденній роботі, де, погодьтеся, немає, якщо погожа днина, ані хвилини вільного часу. Вони – справжні господарі, до речі, в істинного господаря Анатолія Никонюка.

…Десята година дня. Комбайни ані на хвилину не зупиняються. Вони копають буряки, завантажуючи в бункері. Плантація – завдовжки в кілька кілометрів. Вона – нерівна. Викопані буряки звозять у кагати. І, щоб можна було їх вивезти, потрібно скласти в зручному місці, де – найвище. Тому долучили ще й трактор «John Deer» із причепом, який відвозять буряки до кагатів. З цією роботою повністю справляється Володимир Романюк.

Минає ще трохи часу і на лан починають під’їжджати вантажівки. “Раніше потрібні були дві-три години, щоб вручну наповнити їх, зараз – 5-10 хвилин”, - розповів оператор навантажувача Володимир Вавренчук, який працює на ньому через день із кумом Анатолієм Кедичем.

Така злагоджена робота панує скрізь і вона, звичайно, дасть непоганий результат. Як розповів Анатолій Никонюк вони планують здати цьогоріч 35 тисяч тонн солодких коренів.

Михайло ЛАПКІВ.  Фото Жоржа КОВАЛЬСЬКОГО.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation14.09.2018
remove_red_eye489 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини