Старі фотографії: як у Білостоці 10 років тому відкривали соціальний об'єкт.

26 вересня виповнюється 10 років як за участі екс-президента України Віктора Ющенка було офіційно відкрите відділення стаціонарного догляду для постійного проживання одиноких людей в історичному селі Білосток Луцького району.

У Білостоці кожен подорожній неодмінно зверне увагу на гарну, уквітчану квітами та зеленими насадженнями будівлю, що примостилася на пагорбі у центрі населеного пункту. Це - відділення стаціонару, мешканці якого - люди з різними життєвими долями, але яких об’єднала одинокість. Комфортні умови для проживання, наближені до європейських, належний догляд, якісне харчування – що ще треба людині у її елегантному віці, коли осінь життя сріблить скроні, коли душа не може змиритися з самотністю, а думки перебирають минуле, сповнене різних життєвих подій: чи то радісних, чи сумних.

У Луцькому районі територіальний міні-заклад до 2007 року діяв у селищі Торчин, правда, без належних побутових умов. Якщо повернутися у роки 15-річної давнини, то можна дізнатися, що несподівана пропозиція Олександра Королюка, на той час Білостоцького сільського голови, внесла світлий промінець у здійснення важливого питання. Виявляється, що у Білостоці частково збереглося приміщення дитячого садка, яке й запланували використати під стаціонарне відділення для одинокопроживаючих. Зусилля районної влади були продуктивними в пошуках і використанні бюджетних коштів.

Довгожданий день відкриття важливого соціального об’єкта, що нараховує 84 кімнати, а також набір обслуговуючих приміщень (кухні, пральні, котельні, овочесховища тощо), настав 26 вересня 2007 року. Його урочистість підкреслила присутність глави держави – тодішнього Президента України Віктора Ющенка. 

Розповідає Юрій СУРГЕНТ, директор територіального центру Луцького району, який очолює структуру 11-ий рік:

- Був надзвичайно погожий день. На урочистість завітали керівники району та області, місцеві жителі, гості та запрошені. Звичайно, було - величаво, адже при відкритті вручили ключі від новеньких «Жигулів» та 12 телевізорів. На час було поселено 17 мешканців, сьогодні тут проживають 35 людей, серед яких Заслужений вчитель України Євгенія Тарадайко, мама учасника АТО Ніна Бекетова, 15 років у окремій кімнаті мешкає 95-річна Текля Никитюк.

 

Ніна КОСТРУБА.

Фото Володимира Лук'янчука та Жоржа Ковальського.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation26.09.2017
remove_red_eye672 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини