Сильні духом: «Лісовій пісні» – 40 років.

Народна хорова капела з цією поетичною назвою, учасниками якої є члени УТОСу, добре відома на теренах Волинського краю, України та за її межами. Сильні духом люди наперекір всім труднощам, які доводиться їм долати у житті, несуть у маси пісенне слово та не здаються викликам долі. 

Перша репетиція хору територіальної організації УТОС відбулася 14 січня 1978 року. Хористи змушені були тіснитися у непристосованих приміщеннях, але бажання співати окрилювало їх, і на місце репетиції мало хто звертав увагу.

З того часу пройшло чотири десятиліття. Географія місць, де з виступами побував хоровий колектив, – надзвичайно широка. Його із задоволенням приймають і слухають як на великих сценах, так і на малих. Люди аплодують стоячи, бо талановиті артисти того заслуговують. Тріумф капели припадає на 1987 рік, коли хоровому колективу було присвоєно звання «Народний самодіяльний колектив».  

Сьогоднішній склад капели нараховує більше 40 учасників: і ветерани, і ті, хто прийшов пізніше (це вже діти хористів), - сповна віддаються улюбленому пісенному хобі. З різних куточків Волині, навіть і не дуже близьких, у тому числі й Луцького району, вони добираються на репетиції і тут, у пісенному дивограї та колі однодумців, почуваються щасливими. 

«Лісова пісня» - святкує ювілей! Різдвяними колядками та новорічними щедрівками линуть віншування від учасників колективу, переливаючи мелодійні звуки в єдиний яскравий пісенний букет. І високо несуть його нескорені серця людей, одержимих піснею, які не розгубили щедрості душі, любові до пісенного багатства рідного краю. Яскравий виступ хористи-утосівці продемонстрували під час нинішніх різдвяних святкових дійств, яких сьогодні згуртовує художній керівник та диригент, енергійна і співуча Лариса Бондарук. 

Надзвичайно гордиться своїми талановитими самодіяльними артистами, людьми нескореного духу, голова правління Волинського УТОСу, який очолює обласну організацію 25 років, а міську – 45, Юрій Симончук.

- Цей рік ми зустрічаємо під девізом «Назустріч 85-річчю УТОС», що відзначатиметься у червні. Організація була створена 1933 року, так само як і УТОГ. Я переконаний, що незрячий – це ще не вирок долі, це не безпомічність, адже при бажанні та наполегливості така людина може виконати чимало робіт і бути корисною суспільству. Звісно, наш побут – різниться від звичайних людей, але ми даємо собі раду, - сказав Юрій Прокопович.    

Ніна КОСТРУБА. Фото автора. 

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation14.01.2018
remove_red_eye498 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини