Торчинський диво-хірург Андрій Коновал допоміг 92-літній бабусі з Охотина

Ось уже 30 років, як вірою і правдою її величності Медицині служить далеко відомий за межами Волинського краю головний лікар Торчинської районної лікарні, ортопед-травматолог Андрій Михайлович Коновал. В одній із публікацій ми вже розповідали про золоті руки цієї людини, професіонала своєї справи, який, у повному розумінні слова, ставить на ноги, здається, повністю безнадійно хворих пацієнтів. 

Як наслідок прочитаного у газеті та переглянутого на сайті «Слави праці» - шквал звернень від людей із різних регіонів України: як зв’язатися з торчинським лікарем, потрапити до нього на консультацію, прохання допомогти з адресою та координатами лікарні й особисто Андрія Михайловича. 

Побувавши у Торчинській лікарні липневої погожої днини, вкотре мала можливість пересвідчитися, що пацієнтів, дійсно, тут багато: і старших, і молодих, і підліткового віку. Чекають своєї черги і заходять на прийом до лікаря. І все настільки спокійно, шанобливо, без крикливих емоцій, як часто буває у медичних закладах. Відчувається щира довіра до лікарів, медичного персоналу селищної лікарні, вогник надії на повернення здоров’я.

Вибравши хвилини невеликого перепочинку, запрошую Андрія Михайловича до розмови, вірніше дати відповідь на кілька питань, про що хочуть почути люди, які звернулися до нашої редакції.

Зачитую перелік недуг, яких пацієнти хочуть позбутися за допомогою лікаря, а це: проблеми з колінами, коксоартроз тазостегнового суглоба (чи можлива заміна), дегенеративний артрит колінного суглоба, перелом плечової кістки й інші, а ще просять посприяти потрапити на прийом, дати адресу лікарні та телефон лікаря тощо.

- Кожна недуга – стрес для людини, що викликає масу негативних відчуттів, депресію, бажання якнайшвидше позбутися болю. Тому й звертаються люди до нас, лікарів. Що стосується Торчинської лікарні, то мені приємно сказати, що, завдяки небайдужості керівників районної влади, нам вдалося закупити сучасне медичне обладнання, за європейськими стандартами обладнати операційну і, обстеживши пацієнтів, надавати їм необхідну медичну допомогу. За останні роки через підвищеної крихкості кісток при падінні люди, особливого старшого віку, отримують переломи, зокрема, шийки стегна. Прогнозують, що ця патологія з часом набуде характеру епідемії. 

Допомогти таким хворим, яким потрібно зробити ендопротезування, вживити штучний суглоб, у нас, в Україні, - досить дороговартісно і для більшості, як мовиться, не по кишені. Тому шукаємо вихід у малоконтактному багатоплощинному остеосинтезі переломів стегнової кістки. Саме на цьому, як ортопед-траматолог, й спеціалізуюся, коли з відповідними травмами звертаються пацієнти. А вони – різного віку. Ось недавно довелося оперувати 92-річну бабусю з Охотина, яка поступила до нас із переломом шийки стегна. Слава Богу, вдалося допомогти, - каже Андрій Михайлович. 

- Вміння відчувати кожну кістку людини – це мистецтво і не кожному дано…

- На все воля Божа. Мабуть, так треба було, щоб я обрав саме таку медичну спеціалізацію та допомагаю людям у їх недугах. Я не зовсім прихильник хірургічного втручання, бо це «інтервенція» в організм. Коли вже ніякі методи консервативного лікування не допомагають, відповідно спеціального обстеження, проводиться операція. Останнім часом придбали автоскопічну стійку, це такий апарат, який дає можливість під екраном телевізора проводити втручання у суглоби без розрізів, лише невеличкі проколи. Цей апарат уже в дії. Для того, щоб навчитися, ми запрошуємо спеціалістів, професорів із Києва, Льовова, Рівного, які самі оперують і нас навчають. Така співпраця лише - всім на користь.

- До вас хворі з проблемами опорно-рухового апарату їдуть з різних районів Волині та й інших областей…

- Це говорить про дефіцит такої лікарської спеціальності. Не дуже добре, що їдуть люди здалеку, шукаючи порятунку від недуги. Як кажуть, зробиш десять разів добре – будуть знати у сусідньому селі, а зробиш раз погано – то буде знати вся область. Ми стараємося робити свою роботу добре.

У розмові дізналася, що після закінчення медінституту Андрій Коновал проходив інтернатуру при Інституті вдосконалення лікарів у Києві, а також - у столичних клінічних лікарнях, згодом, перед тим, як приступити до роботи, їздив за кордон, зокрема, у Польщу та Німеччину, де стажувався у відомих закордонних клініках. Молодий фахівець ловив все на льоту, а відтак, перейнятий досвід, привезені нові методики, необхідне обладнання, інструменти та конструкції дали йому можливість вперше в області проводити операції, скріплюючи «кістки шурупами й пластинами» та ставити людей на ноги.

- Це все - від Всевишнього, а ми лише його виконавці, - усміхається лікар і поспішає до своїх пацієнтів. Не робить він ніякої таємниці і щодо адреси лікарні (селище Торчин, вул. Незалежності, 57 Луцького району Волинської області) та особистого номера телефону (0502891584).        

***

Не могла обминути і палату №4 хірургічного відділення цієї лікарні, пацієнтки якої телефонували в редакцію і висловлювали теплі слова вдячності Андрію Михайловичу та всьому медичному персоналу за лікування, обслуговування, чуйне ставлення  до кожного хворого. Це – Тетяна Видрич із Ратнівського району, Марія Ляшкевич із Берестечка та Анісія Фісаюк із Нововолинська, які мають проблеми з суглобами. Глянувши на жіночок, у їх очах побачила радість одужання, вдячність людині, яка зуміла повернути надію на повноцінне життя. 

- Вам треба було бачити нас, коли ми вперше прийшли до Андрія Михайловича. Це лікар – від Бога, людина доброї та щедрої душі. Завдяки нашому лікареві, ми відчули значне покращення. І хоча проживаємо у різних районах, але дуже раді, що потрапили на лікування саме до Андрія Коновала. Є люди, які на роботі відбувають просто робочий час, а є такі, які віддаються роботі сповна. Саме таким є Андрій Михайлович, його ювелірна робота лікаря-хірурга заслуговує на найвищу відзнаку, - в один голос заявляють жіночки-пацієнтки.

Ніна КОСТРУБА. 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation30.07.2018
remove_red_eye7243 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини