У Чарукові відзначили 25-річний ювілей храму

Нещодавно в селі відбулася знакова подія, важлива для місцевих прихожан - 25-річчя від дня освячення храму, а ще - престольне свято церкви - Великомучениці Параскеви-П’ятниці. З цієї приємної нагоди до села приїхав  митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який очолив святкову  літургію.

Варто зазначити, що попри робочий день у храмі було людно. Багато місцевих жителів прийшли до церкви з дітьми.

- Наш храм важливий для нашої громади, адже 25 років тому  ідея звести у селі церкву об’єднала людей, - розповідає Чаруківський сільський голова Жанна Пудлік. - Наш храм - це наша історія, де  протягом 25 років ми розділяли із Богом нашу радість, особисті  переживання, наше життя. Для моїх односельчан - це важливе, хвилююче  свято. 25 років для храму – вік, здавалося б, невеликий, але для парафіян - жителів Чаруківської сільської ради - це значна дата. Вони доклали чимало зусиль, аби побудувати церкву. Варто відзначити, що наш храм відіграє важливу роль у соціальному, культурному житті громади, бо саме активні прихожани разом із нашим настоятелем - отцем Ігорем є ініціаторами, ідейними натхненниками хороших громадських ініціатив, що відбуваються сьогодні у нашій громаді.

Про святкову атмосферу, що того дня панувала у громаді, розповів  телефоном настоятель громади - протоієрей  Ігор Скиба.      

 - Будівництво нашого храму розпочалося у 1989 році, - розповідає настоятель храму отець Ігор, - перші богослужіння  розпочалися у 1992 році, розписали церкву  у 1994. На свято до нас приїхав митрополит Михаїл, який подарував парафії ковчег із частинкою мощей преподобного Іова Почаївського. Було багато духовенства, прихожан. У нашому храмі того дня була особлива атмосфера, відчувалося піднесення. Адже будівництво дому Божого стало  знаковою подією для його мешканців. Наша дітвора, юнаки і дівчата, учні школи - парафіяни храму - привітали гостей із величним святом, розповівши  історію  із життя преподобної Великомучениці Параскеви-П’ятниці. Важливим, знаковим моментом стало вручення почесних церковних відзнак прихожанам нашого храму.

 Відтак, з нагоди свята  митрополит Михаїл вручив благословенні грамоти парафіянам, які вклали в будівництво Божого дому чимало своїх зусиль. Це наші односельці  - Лариса Акімова, Світлана Пудлік, Лариса Павленко, Дарія Узій, Галина Сніцар, Євгенія Коцупер, Марія Киричук.  В громаді все починається з  церкви: будь-які державні, релігійні, сільські, знакові свята, що важливі для нашого села, починаються із  спільної молитви…

Лілія ВОРОБЙОВА.

Фото: інформаційної служби Волинської єпархії.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation15.11.2017
remove_red_eye1194 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини