У Гіркій Полонці відкрили меморіальну дошку Ігорю Климюку

- Сьогоднішнього дня, 26 травня, після кількаденних дощів, Бог дав нам гарну сонячну погоду. І це, мабуть, недаремно. Душа і серце радіють такому подарунку природи, адже у наших школярів – останній дзвоник. І якщо свято іноді зі сльозинкою на очах, то це не означає, що немає настрою. Ми дякуємо за цей мирний хороший день на нашій волинській землі тим, хто віддав своє життя на Сході України, захищаючи батьківський край від агресора, - такими словами розпочав урочистий захід із нагоди відкриття меморіальної дошки випускнику школи Ігорю Климюку, який загинув від снайперської кулі російського агресора 10 січня 2017 року, директор Гіркополонківської школи Луцького району Василь Мацялка.

На подвір’ї школи – багатолюдно. Останній дзвоник, хвилюючий момент для школярів: одних ще чекають екзамени, інші налаштовані на літній відпочинок, випускники обирають дорогу у доросле життя. Останній дзвоник у Гіркополонківській школі поєднався із зустріччю ще не так давно учнем навчального закладу, його випускником Ігорем Климюком. Він повернувся до рідної школи, але… у безмовному портреті.

Його життя як спалах, як мить. Загорілося і згасло 22-річним. Лише встиг закінчити школу, здобув робітничу спеціальність, відчув підтримку керівника СГПП «Рать» Віктора Шумського, де розпочав трудове життя. Але війна на Сході України не залишила його серце байдужим. «Мамо, а хто ж як не я», - з такими словами пішов солдат на строкову службу, згодом підписав контракт. Служив гранатометником Першого механізованого батальйону 24-ої окремої Бердичівської залізної бригади імені князя Данила Галицького. Мав позивний «Клим». Він так мріяв жити на мирній землі, але снайперська куля поблизу міста Попасне забрала його життя на донецькій землі. 

- Рішення встановити меморіальну дошку Ігорю прийшло від учнів школи. Саме вони запропонували організувати ярмарку, на яку представили власноруч приготовлені і зроблені вироби. Покупців було багато і за виручені кошти було й виготовлено меморіальну дошку, - розповів Василь Мацялка.

У скорботному мовчанні схилили голови учасники заходу. Розділити гірку втрату батьків – Алли та Павла Климюків – прийшли голова райдержадміністрації Ігор Ярмольський, його заступники – учасник бойових дій Володимир Боярчук та Інна Бас, Гіркополонківський сільський голова Ніна Симонович, голова ГО «Луцька районна спілка учасників АТО» Віталій Пудлік, депутат Луцької районної ради, учасник бойових дій Андрій Зань, побратими героя, священики, жителі села. Як весільну фату з нареченої, скроплюючи гіркими сльозами, знімає мати з чорного граніту білу накидку, а там її син-захисник із автоматом у руках стоїть на сторожі миру і добра. Квіти вдячності і любові обійняли рідний портрет героя… 

Ніна КОСТРУБА.

Фото автора.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation26.05.2017
remove_red_eye1881 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини