У Хорохорині пекінську капусту вирощують круглий рік

У другій половині жовтня більшість волинських аграріїв вже закінчили осінньо-польові роботи. А в селі Хорохорин вони тривають ще й донині. Повідомляє Перший.Місцеві господарі не роблять акцент на вирощуванні зернових та зернобобових культур чи коренеплодів. Вони спеціалізуються на полуниці та пекінській капусті. Тому сезон у них триває круглий рік.
- Зараз в наших аграріїв гаряча пора, - розповідає староста Хорохоринської сільради Анатолій Мельничук. - Друга половина жовтня — час зрізати пекінську капусту і сапати полуниці.  У липні насіння капусти висівають у спеціальні пелети. Розсаду тримають місяць на вулиці, поки підросте, а в середині серпня висаджують в грунт. Ця культура — скоростигла, після Покрови починають її зрізати. Молоді полуниці висаджують у липні, а в жовтні роблять просапку. З листопада по березень у нас теж не відпочивають. Капусту на зиму складають в овочесховища, і весь цей час стежать, аби не підгнила, постійно перебираючи її. Кожну головку замотують в плівку — такі вимоги ставлять заготівельники. Як тільки сніг зійшов — починається підживлення полуниці. Потім її просапують, далі починається сезон збору ягід. І так з року в рік.
Технологію догляду за полуницями та “пекінкою” підприємливі хорохоринці перейняли в Польщі, куди свого часу їздили на заробітки. Тепер засаджують цими культурами цілі гектари. Використовують насіння сортів іноземної селекції. Коли не справляються родиною — наймають помічників. Тому з сусідніх сіл до них приїжджають на заробітки.
Як розповіла місцева мешканка Надія Червінська, в цьому аграрному бізнесі — як в лотереї. Одного року виграєш, а на наступний — буває навпаки.
“Пекінська капуста любить воду, а минулий рік був досить посушливим, - говорить пані Надія. - Тому довелось всі площі під нею переорювати -  не вродила зовсім. У нинішньому році ситуація інша. Дощі проходять, капуста росте, сподіваємось трохи заробити. Осінні оптові ціни на цю продукцію зазвичай невисокі — від 2,50 до 3 гривень за кілограм. Взимку і ранньою весною буває, що доходять і до 7 гривень”.
Що стосується полуниць, то цьогоріч оптові ціни на них коливались від 22-х до 35-40 гривень за кілограм. Тому на них селянам вдалось заробити. Щоправда, на кущах ягід було небагато — по них вдарили заморозки. Однак хорохоринці й тому раді. І самі копійку мають, і людям є заробіток.
Про Хорохорин, кажуть селяни, добре знають заготівельники Києва та Львова. Тому й дорога від володимирської траси до села розбита фурами оптовиків. От тільки, зітхають селяни, ті, що беруть продукцію, на їхній тяжкій праці заробляють втричі більше, ніж самі сільгоспвиробники.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation30.10.2017
remove_red_eye226 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини