У Луцькому районі – кору нема.

У новому році в Луцькому районі не зафіксовано жодного випадку цього захворювання. Про це повідомила головний лікар КЗ «Луцький районний центр ПМСД» Оксана Чертюк.

«Завдяки тому, що ми активізували роботу з вакцинації дітей, на даний час маємо достатньо потужний прошарок захищеного населення, щоб не дати кору поширюватися», - зазначила вона.

Як пояснила головний сімейний лікар району, це захворювання носить циклічний характер і раз у 5-7 років виникають його спалахи. Але, якщо населення імунізовано на достатньому рівні, то це можуть бути одиничні випадки протягом року, які не призводять до поширення і проходять, як правило, без ускладнень. Проте, чим більший відсоток невакцинованих дітей, тим більше ризик смертельних випадків. Окрім цього, в зв’язку з відсутністю колективного імунітету, виникає небезпека того, що будуть хворіти дорослі. А вони зазвичай дитячі хвороби переносять дуже важко.

«Зараз у нас по дітках до одного року рівень вакцинації становить 90,8 %. Для дітей, віком два роки й старше, - 54,9 %, шість років – 90,8 %, сім років і старше 38,7 %», - озвучує конкретні цифри Оксана Чертюк.

Вона нагадала, що кір небезпечний своїми серйозними ускладненнями. Наприклад, зі сторони нервової системи може виникати вірусний енцефаліт, який призводить навіть до летальних наслідків.

Ірина РЕПЕТУХА.

Фото ілюстративне.

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation14.02.2018
remove_red_eye195 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини