У Луцьку вирішували як врятувати бджіл. ФОТО

«Через чотири роки після того, як зникне остання бджола, зникне і людство», - сказав ще на початку ХІХ століття відомий вчений Альберт Ентштейн, ще тоді відчуваючи велику небезпеку для трудолюбивих комашок. Ці слова є актуальними й сьогодні.

Проблеми аграріїв та пасічників стали темою для обговорення на зустрічі за «круглим столом», що відбулася у департаменті агропромислового розвитку Волинської ОДА. Спілкування проходило у формі діалогу, де кожен виступ учасників звучав тривогою заради спасіння бджіл. Ініціаторами заходу виступили громадські організації «Екологічний рух «Твоя земля» та «Братство бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан», їх голови – Олександра Тимошенко і Володимир Дмитрук, які знайшли розуміння та підтримку директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрія Горбенка.

У дійстві брали участь відомі науковці, які виступили з цікавими доповідями, що стосувалися майбутнього здорового розвитку галузі бджільництва, ділилися своїми думками та надавали методичні рекомендації, як зберегти бджоли, відтак покращити урожайність культур і яка роль в цьому саме бджіл.

Цікавим було почути й те, що на сьогодні, за словами Юрія Горбенка, на Волині нараховується понад 23 тисячі бджолосімей, від яких отримали більше 200 тонн меду.

У свою чергу, Володимир Дмитрук навів достовірні дані, наскільки суттєво підвищується урожайність культур від запилення їх бджолами. А ще він впевнений, що це - пріоритет у бджільництві, і так працюють бджолярі у розвинених країнах. Своїми думками, що стосувалися теми «круглого столу», поділилися: представник Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Олег Галасун, Баївський сільський голова Оксана Кравчук, голова ГО «Пасічники Рівненщини» Андрій Тимощук, директор СТзОВ «Романів» Василь Назарчук, пасічник із Баєва Надія Конечна та інші. 

Насамкінець, з метою розбудови співпраці та на основі взаємоповаги та дотримання вимог чинного законодавства між агровиробниками та пасічниками, був підписаний меморандум. 

(Детальніше про подію, читайте у черговому номері «Слави праці»).

Ніна КОСТРУБА. Фото автора.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation07.12.2017
remove_red_eye514 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини