У Підгайцях увічнили Небесну Сотню 

Дві вагомі події зробили цьогорічне 12 серпня історичним днем для Підгайців. Після освячення на парафії Архістратига Божого Михаїла нижнього храму на честь мученика Йоана Воїна, високе духовенство, представники сільської ради, політичних сил, активісти громади та місцеві мешканці прибули в центр села на відкриття Алеї Небесної Сотні.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив пам’ятний знак. Згодом усі бажаючі поклали квіти до стели Героїв та відбулося їх вшанування хвилиною мовчання. 

Ініціатором створення Алеї є депутат Підгайцівської сільської ради Тарас Столярчук. У нього з російським агресором - свої рахунки. На Сході загинув рідний брат Мирослав. Село Підгайці також втратило у цій війні Володимира Іщука та Олександра Ковальчука.

Ідею облаштування Алеї Героїв Небесної Сотні підтримав та допоміг втілити в життя коштом сільського бюджету Підгайцівський сільський голова Юрій Семенюк.

Як розповів Тарас Столярчук, за сприяння окремих депутатів Луцької районної ради, 125 тисяч гривень було виділено з районного бюджету. Щиро вдячний депутат Тарасові Бончевському, який зробив свій внесок, родині Літот за озеленення території монументу, місцевому проектанту Віктору Міщуку, священику Івану Гуреєву за поради та підтримку, Національному корпусу та депутату Володимиру Марчуку за допомогу у встановлення конструкції.  

Після мітингу, вздовж доріжки з бруківки, що веде до пам’ятного знака, висадили деревця калини – споконвічного символу України. Відразу, як справу було завершено, увагу присутніх привернув хрест на небі, який утворився від слідів руху двох літаків. Люди оцінили це як знак, що, начебто, сам Господь благословив те, що було зроблено.

Ірина РЕПЕТУХА. Фото Жоржа КОВАЛЬСЬКОГО.  

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation14.08.2018
remove_red_eye236 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини