У Промені cвятом мужності і відваги зустріли День захисника України.

На імпровізованій сцені лік борцям за волю та незалежність української держави було розпочато ще з періоду козацтва. Ведучі перегортають трагічні сторінки вже найновітнішої історії України: про розстріл проросійськими бойовиками під Волновахою вісімнадцятьох бійців-волинян, про оборону без належної підтримки Вуглегірська Волинським добровольчим батальйоном «Світязь», про уродженця села Промінь Романа Наюка, який на Світлодарській дузі був травмований та помер в Луцькому гарнізонному військовому госпіталі. Тремтячим від хвилювання голосом перераховують вони прізвища земляків, які на Донеччині та Луганщині боронили та боронять над нами мирне небо. А це – 14 жителів Промінської сільради.

Важко було стримати сльози, коли звучали пісні «Біля тополі», яку учасники польського гурту «Еней» написали та присвятили полеглим за Україну українським військовим, та «Не сумуй», автором якої є ветеран чотирьох воєн та учасник АТО Олександр Рожко. Глибокі роздуми, навіяні піснями, що перегукувалися з тематикою заходу, розвіювали жартівливі пісенні твори. Адже, як пролунало під час концерту, народ, який сміється, має сильний і непереможний дух.

Наче магніт притягували багатьох, особливо хлопчаків, вітрильники в пляшках. Виставку цих оригінальних робіт представив їх автор, місцевий народний умілець Володимир Ящук.  Дівчаток вабило мистецтво боді арту. Вони вишукувалися в чергу, щоб розмалювати свої личка. На «ура» розходилися солодощі на ярмарку смаколиків від  Промінської загальноосвітньої школи та вправних сільських господинь. Глядачів, які спостерігали за дійством під відкритим небом, зігрівали згодом щойно приготованим на вогні, гарячим кулішом. Святкування продовжили «Козацькі розваги».

Ірина РЕПЕТУХА.

Фото автора та Жоржа КОВАЛЬСЬКОГО.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation17.10.2017
remove_red_eye814 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини