У Промені - занедбана могила вбитого нацистами воїна

Понад сім десятиліть тому закінчилася найкривавіша війна XX століття. Але земля ще й досі нагадує про страшні події Другої світової. На території села Промінь такою згадкою є місце, де в земних надрах лежать останки воїна Червоної Армії. Про це нам розповів житель цього населеного пункту Григорій БОРЕЙЧУК. Ось яку історію повідав він, завітавши до редакції:

- Було це на четвертий день війни. Німці їхали до штабу, а тут саме червоноармієць вийшов з жита. Один з окупантів дав йому якусь команду німецькою, але боєць, мабуть, не зрозумівши чужу мову, того наказу не виконав. За це ворожа куля обірвала життя бідолашного. Його гвинтівку німець закинув в машину й рушив далі на Лаврів. Про цей випадок є свідчення очевидців.

Небайдужі місцеві люди вбитого бійця роздягнули, тіло загорнули в рядно й закопали при дорозі. Відомо навіть особу того, хто покоїться в промінській землі. Адже при вбитому були документи. Це – Афанасій Лапунін, родом з Сибіру. 

До кінця 70-х років місце його вічного спочинку доглядала сельчанка Галина Редько. Деякий час там навіть хрест стояв. Але згодом «совєтам» стало бракувати землі, і вони почали її площі збільшувати за рахунок узбіч. Тому й сталося так, що по цьому місцю сьогодні ходять, їздять та корови пасуть. 

- Я звертався до попереднього керівника району з проханням перепоховати останки, але віз і нині там, - каже Григорій Борейчук. – Якби я не знав прізвища полеглого, то, може, воно мене так і не турбувало б…

Кажуть, війна закінчується тоді, коли буде похований останній солдат. Як християни, ми зобов’язані віддати землі прах загиблого за православними традиціями. А як  громадяни, маємо зробити це хоча б заради вшанування пам’яті мільйонів солдат, які заплатили найдорожчу ціну – життя – за мирне небо над головою. Лише тоді можемо вважати себе гідними нащадками наших батьків та дідів – героїв.

Ірина РЕПЕТУХА.

Фото Жоржа Ковальського.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation14.05.2018
remove_red_eye211 camera_alt0
Галина 16.05.2018 09:30
Цікаво, хіба німці вже були на четвертий день війни в Промені?
Залиште свій коментар
check
Топ-новини