У Торчині хочуть створити картоплярський СОК

Час, як мовиться, ставить все на свої місця. І цьому є безліч чинників, які спонукають людей для обрання справи до душі і серця. Не помилюся, коли скажу, що саме на зустрічі, що відбулася у приміщенні новоствореної Торчинської ОТГ  Луцького району, зібралися віддані своїй справі люди, які не тільки  добросовісно трудяться на землі, але й мають бажання змінити життя на краще. 

Отож, учасниками робочої зустрічі були представники проекту «Ключ до успіху», відповідно до Програми територіального співробітництва країн східного партнерства Білорусь-Україна: координатор проекту Наталія Козак, експерт із юридичних питань по сільськогосподарській обслуговуючій кооперації Тетяна Козак, експерт з питань бізнес-планування Олена Лютак, спеціаліст по кооперації Галина Ведрич - з однієї сторони, а з другої – сільськогосподарські товаровиробники, які вирощують картоплю та зернові, засновник фермерського господарства «ЕКО-ТУР», голова сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Торговий дім «Волинь» Анатолій Аршулік, якого волиняни добре знають.  Метою обох зацікавлених сторін було обговорити питання створення картоплярського обслуговуючого кооперативу в рамках проекту «Ключ до успіху», обрати голову ініціативної групи, визначити плани майбутніх дій.

Під час спілкування відчувалася зацікавленість кожного присутнього. Тут були одноосібники -виробники картоплі з Локачинського, Рожищенського та Луцького районів. Зокрема, з Луцького – Володимир Шегедин із Торчина, Роман Козяєв із Забороля, Володимир Мичка з Шепля та інші. Саме картопля стала дієвим предметом обговорення, прозвучала фраза, що на Волині виробляють понад мільйон тонн картоплі, а реалізувати її – проблемно.  

Товаровиробники розуміють, що у нинішніх умовах не просто виживати, треба надіятися на себе, і лише єднання й згуртованість дадуть шанс на достойне життя. Компромісу було досягнуто та обрано голову ініціативної групи. Їм одноголосно став Анатолій Аршулік. Відповідно було підписано договір про співпрацю між ГО «Волинська обласна аграрна дорадча служба» та проектом «Ключ до успіху». Вирішили детально ознайомитися з документами, та в скорому часі провести установчі збори, обрати голову кооперативу, зареєструвати новостворений СОК, а відтак системно рухатися у напрямку спільного вирощування та реалізації якісної картопляної продукції.

Того ж дня учасники робочої зустрічі із задоволенням оглянули демопосіви десяти сортів озимої пшениці фермерського господарства «ЕКО-ТУР», що знаходяться у затишному куточку Усичівських Будок Луцького району. Їх представили Анатолій Аршулік та голова фермерського господарства Василь Аршулік. 

Ніна КОСТРУБА. Фото автора.

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation09.06.2018
remove_red_eye1339 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини