В Гіркій Полонці вшанували героїв УПА

Червневі дні 1943 року болем і гордістю оживають у серцях українців. Пожовтілі сторінки історії нагадують: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Скупі рядки, що збереглися в архівах, повертають нас у буремні роки Другої світової війни і засвідчують, що діяльність повстанської армії на теренах села Гірка Полонка Луцького району була досить потужною. Про їх діяльність у короткій довідці розповів директор Гіркополонківської школи Василь Мацялка, назвавши повстанців тими помічниками населення, яких посилав Бог. Гірка Полонка дала повстанській армії 79 вояків.

75 років тому на оздівському повороті, що у селі Гірка Полонка, відбувся героїчний бій бійців повстанської армії з фашистами. Вони першими прийшли на допомогу місцевим жителям, коли німці підпали їх хати. Бій відбувався в районі сучасної Козацької могили, а колись там був ліс. Перемога була за вояками УПА. В знак помсти – фашисти спалили сільський храм, 62 господарства, загинули 22 мирних жителі. Каральний загін, за архівним свідченням очевидця, втратив близько 80 осіб. 

Восьмого червня біля пам’ятника героям УПА відбувся мітинг-реквієм. У ньому взяли участь керівники району, ветерани УПА,  Гіркополонківський сільський голова Ніна Симонович, керівники установ та організацій, дорослі та юні жителі громади. 

Заупокійну літію по загиблих вояках та мирних жителях відслужило духовенство на чолі із благочинним Луцького району протоієреєм Володимиром Присяжнюком.  Слова гордості і вдячності за подвиг вояків, їх відданість Україні сказали: голова райдержадміністрації Ігор Ярмольський,  станична Марія Ткачук, представник Українського інституту національної пам’яті на Волині Леся Бондарук, жителька села Полонка, громадська діячка Сіма Кордунова. Гіркотою втрат і незламною вірою у самостійну Україну звучали пісні у виконанні Народної хорової капели «Посвіт», а потім до підніжжя пам’ятника в знак вдячності лягли квіти…

Ніна КОСТРУБА. Фото автора.  

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation09.06.2018
remove_red_eye865 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини