«Valensia»: від ескізів - до реальності.

Як часто замислюємося  ми  над тим, що знаходиться позаду нас. Мова йде про фотозони. Відтак, сьогодні я розповім Вам про тих, хто, зазвичай, створює мистецькі композиції, на фоні яких так і хочеться зробити - крутезне  селфі. Такі витвори сьогодні є на кожному  мистецькому заході, особистому святі. Але як вони створються, хто над цим працює? Для багатьох  це лишається загадкою.

 Тому сьогодні я хочу познайомити вас з талановитими  людьми, які живуть і працюють на теренах  нашого району. Як, наприклад,  майстрині декору Олена Курбан та Валентина Булік з села Милуші Княгининівської об’єднаної громади.

«Valensia» - агенція-студія декору відома сьогодні багатьом місцевим жителям. А створили  її дві сестрички Олена та Валентина Янішевські (дівоче прізвище) для того, щоб реалізувати свої мрії та вміння.

«Valensia» - агенція-студія декору: Про майстринь, їх мрії, творчий вогонь та прекрасні речі

- Нам подобається створювати гарні речі. Це, коли ти уявляєш, якою має бути композиція в своїй голові і весь час працюєш над її реалізацією, над кожною  незначною деталлю.  Це - коли обговорення триває годинами і ми не помічаємо, як минає час, тільки про нього нагадує телефонний дзвінок з дому, - розповідає про свої із сестрою захоплення Олена Курбан.-  Коли я працюю, то не помічаю, як проходить час, що вже треба йти додому готувати вечерю. В нашій команді кожен має своєї завдання, тобто, сюжет ми разом створюємо, обговорюємо разом. Художник малює ескіз, а далі розпочинається головне: в активній дискусії ми створюємо те, що подобається людям. Моя сестра Валентина Булік за своєю професією - дизайнер одягу. У нашій команді  реалізує себе творчо і креативно, бо уміло працює з голкою і ниткою. А я реставрую, скріплюю речі і, загалом, всю композицію, яку ми виставляємо напоказ. Адже у нашій справі все має бути ідеально, красиво, треба все продумати до найменшої деталі, важливо, щоб декорації не розвалилися під час транспортування, а ще треба швиденько їх зібрати, оперативно – розібрати. Врахувати також потрібно людську цікавість, а, особливо - дитячу, адже усі вони хочуть доторкнутися до речі, що сподобалася.

«Один із хвилюючих і емоційних моментів - можливість бачити, як результати твоєї праці втілюються в життя»

- Іноді для наших фотозон реставруємо, наприклад, стару діжку, яку вже викинули, як мотлох, бо  вона вже розсипалася. От тоді до справи беруся я: крок за кроком, дощечка за дощечкою – процес триває довго, бо це - клопітка робота, але результат, однозначно, того вартий. І, знаєте, мені це подобається.

З цим нашим захопленням є дуже багато дотепних історій. Наприклад, мій чоловік каже, що я  перетворила  горище нашого будинку у свій склад творчого мотлоху. “Ну, а де  ще зберігати наші відреставровані декорації?”- відповідаю йому я. 

Я їх скрізь і всюди зберігаю: у клубі, вдома, в друзів: там - те, тут - се. А ще я не перестаю тішитися від того, що розумію, яка все-таки корисна у мого чоловіка робота, він – будівельник. Самі розумієте, це дуже добре, коли є з ким порадитися, позичити інструмент, або просто попросити щось зробити для нашого нового проекту. Іноді він вже сам питає, перед виходом на роботу, який інструмент мені лишити. (усміхається). Навіть, коли ми вирішували, яке авто купити,  я одразу переконувала: треба таке, щоб багажник великий був.

Є ще  й такі творчі історії: композиція майже готова, але ми відчуваємо - щось бракує. А тут раптом, коли я повертаюся додому, бачу у сусідки цю рослину. В голові відразу проскакує думка: «Ось воно, то те, що треба». Йду питати, чи можна взяти або позичити ту красу для нашої ідеї?

На природі, у лісі завжди поглядом шукаю красиві речі: чарівний лісовий мох, гілочку, листочок, що буде гарно  виглядати  в нашій композиції.

Люди часто питають у нас: чи багато ми на цьому заробляємо? Для нас на першому місці - процес і результат. Звичайно, для того, щоб створити, дійсно, гарну фотозону, потрібно придбати, багато речей: фарби, матеріали різні, будівельні, кріплення і так далі. Але, головне, ж не це. Приємно, звичайно, щоб твоя робота приносила не тільки задоволення, але і якийсь дохід, але це поки що в нас тільки у перспективних планах.  Сподіваємося, що  вони здійсняться.

Ми - постійно у творчому пошуку і розвитку. Маємо спеціальний диплом: «Профі-декоратор». «Valensia» - агенція-студія декору має декілька сторінок у соціальних мережах, аби інші також оцінили нашу роботу.

Один із хвилюючих і емоційних моментів - можливість бачити, як результати твоєї праці втілюються в життя і стають частиною реальності, відчутним світом. Від ескізів - до реальності.

Один із тих моментів, коли спілкування з людиною проходить у доволі легкій, цікавій, невимушеній атмосфері. Час летить і ти просто не помічаєш, що бесіда триває вже другу годину. Відразу помітно, як Олені подобається те, чим вони з сестрою займаються.  Мистецтво декору - особливе, тут важлива річ, яку ми вже викинули, або просто квітка, на яку ми ніколи не звертали уваги, бо вона собі десь росте в стороні, а ми щодня проходимо повз. В умілих руках вона перетворюється у витвір мистецтва. Так, ці історії вражають, і, знаєте чому, бо вони - прості, в них нема брехні чи фальшу, в них є тільки безмежне бажання творити, «творчий вогонь», який  горить в очах цих майстринь. 

Команди, яка, як на мене, творить дива для будь якого свята, для кожного з нас, людей різного настрою, віку, вподобання чи цікавої  тематики. Сьогодні творча команда молодих та ініціативних “Милушаночок”, як себе називають дівчата, поповнилася новими учасниками, а саме: Оленою Арутюнян, Юлією Міхалевич, Дар’єю Блащук та Наталією Стрисік. Саме вони сьогодні “рухають” село Милуші.

Варто додати, що, завдяки активним сестрам, у клубі села Милуші проводиться багато цікавих заходів. Зокрема, серія майстер-класів із декоративно-прикладного мистецтва, що приурочені до різних свят. Так, дівчата знаходять вільний час, аби творити прекрасне, попри те, що в житті купа справ, родина, діти, робота і ще  є різні життєві моменти. Але, як на мене, ця чудесна історія про мрію  і красу - вражає. 

Лілія Воробйова.

Фото з архіву Олени Курбан.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation05.02.2018
remove_red_eye400 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини