Волинська феміда справу луцького смороду ще й не нюхала?..

Сьогодні вже вдруге не відбулося судове засідання за позовом Державної екологічної інспекції у Волинській області до ТзОВ «Біопаливно-енергетична компанія» з вимогою призупинити діяльність заводу з виробництва біоетанолу, що в мікрорайоні Вересневе, на території Гнідавського цукрового заводу. Цього разу через те, що суддя Валентин Дмитрук – на лікарняному, як повідомили у Волинському окружному адміністративному суді. Тоді як у понеділок, 19 червня, слухання справи не відбулося через відсутність представників відповідача, які, натомість, надали свій пакет документів для розгляду цієї справи. Дата ж наступного засідання поки невідома.

Ініціативна група по боротьбі зі смородом у нашому мальовничому місті над Стиром на чолі з Дмитром Климуком одразу ж біля приміщення суду розпочала збір підписів з метою проведення відповідних громадських слухань. У їх рамках небайдужі лучани хочуть, зокрема, заслухати звіт виконувача повноважень Луцького міського голови Ігоря Поліщука про те, що зроблено на сьогодні задля вирішення цієї екологічної проблеми. 

P. S. Вчора ж громадські активісти разом із небайдужими мешканцями Вересневого прийшли під стіни Гнідавського цукрового заводу з надією поспілкуватися про наболіле  з директором ТзОВ «Біопаливо-енергетична компанія» Юрієм Проником. Але не судилося… Тоді представниця ініціативної групи Ольга Хомич  буквально зайшла за поріг підприємства, аби зареєструвати й передати офіційне звернення з вимогою надати копії всіх дозвільних документів, зокрема й  тих, що стосуються викидів виробничих відходів на поля фільтрації, а  також – викидів у атмосферне повітря. Адже місцеві мешканці нарікають на погане самопочуття, надихавшись смородом, виникнення якого і далі пов’язують з діяльністю БІО ПЕКа, яка, з їх слів, таки триває. 

Натомість жінка, яка увесь цей час віддалік спостерігала за перебігом мітингу і представилась мені «мешканкою Луцька», у розмові з Ольгою Хомич поблизу прохідної наголосила: «Згідно наказу, підприємство зупинило свою роботу за своїм власним бажанням, з метою з’ясувати питання про причини смороду в цьому районі для того, щоб виключити з себе відповідальність за його наявність». 

 

Світлана ЗОЗУЛЯ. Фото автора.

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation23.06.2017
remove_red_eye557 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини