Як Юліана Монатік із Зміїнця стала Волинською княжною

Зовсім недавно у стінах древнього Луцького замку Любарта відгримів фестиваль «Волинська княжна». Тішить серце той факт, що наш район теж гідно був представлений на цьому святковому дійстві.  Отож, далі мова піде про маленьку княжну, чарівну, усміхнену й артистичну Юліану Монатік, яка обожнює сцену, чудово малює і мріє стати дизайнером. 

Ще зовсім юна, але вже «Віце-княжна», бо саме такий титул дівчинка виборола на фестивалі, відтак, разом із своєю мамою Іриною люб’язно погодилися розповісти про фестиваль, себе та свої захоплення.

«Якби дозволили ночувати на сцені, то я би там і жила»

Про артистичні здібності Юліанки можна багато говорити, адже дівчинка не тільки впевнено почуває себе на сцені, вона, дійсно, відчуває себе акторкою, бо не просто грає доручену їй роль по-справжньому. Ще зовсім маленька дівчинка, вже чудово розуміє, що у доручену їй роль потрібно вкласти частинку себе. 

Розуміючи свою відповідальність перед глядачем, Юліанка, бо саме так ласкаво мама називає свою донечку - довгокосу, біляву, усміхнену дівчинку, яка серйозно опановує акторську професію. Кожного дня у моєї юної співрозмовниці - досить серйозний графік: навчання, уроки і, звичайно, її улюблені гуртки, які Юліана відвідує з радістю. 

- Я навчаюся у 2-му класі, - розповідає про себе Юліанка, - мої улюблені предмети - математика і природознавство. Після школи  я відвідую театральний гурток «Догори дригом» театральної студії «ГаРмИдЕр», ходжу на співи до вокальної студії «Соло мрія», навчаюся малюванню у художній студії «Барва». А ще я мрію стати дизайнером, хочу створювати одяг.

- Ми дуже любимо брати участь у таких заходах, - одразу доповнює мама,- особливо виступати на сцені. Юліанка якось казала: «Якби дозволили ночувати на сцені, то там би і жила». В нас, на Волині, нема багато таких фестивалів, тому ми вирішили взяли участь у фестивалі “Волинська княжна”, тим більше, що була номінація у віковій категорії Юліани. А ще була чудова нагода представити свою Княгининівську територіальну громаду.

Віра в себе, артистизм, добре підготовлений номер - секрет успіху

- Спочатку я вивчила пісню про Луцьк, - пригадує свою підготовку дівчинка, - потім  підібрали костюм і почали вчити розповідь про княжну. Пісенька мала назву «Лучанка»,  а історія була про юну княжну, яка у 8 років заручилася з князем Любартом.

- Ми намагалися знайти історію, яка б була правдивою, відповідала віку Юліани, - доповнює пані Ірина. -  А ще на фестивалі ми представили свої малюнки. Обов’язковою вимогою участі у конкурсі був костюм, тобто, треба було бути одягненим відповідно, підготувати представлення костюма і показати свій талант. Було багато різних номерів хтось співав, а хтось танцював. А ми поєднали декілька своїх умінь. Загалом все чудово склалося, підійшов костюм, історія, тому у нас вийшов цікавий і красивий образ. З костюмом нам допомогла студія «Зірочка». Відтак, користуючись нагодою, хочемо подякувати організаторам, ведучим на фестивалі, нашим творчим студіям за допомогу та навчання, Княгининівській територіальній громаді, своїм рідним та знайомим, які підтримали мою доньку, а саме: хресній Тані, моїй мамі, адже вони вірили в нашу перемогу. 

- Коли я помітила у доньки творчі здібності до малювання, однозначно  вирішила їх розвивати. Тоді Юліанці було п’ять років. Спочатку ми ходили на заняття до студії «Мальованка», а тепер ми займаємося у «Барві». А ще - вірші читаємо. Ось так ми розвиваємося. Головне - Юліанці подобається, крок за крок вона робить перші успіхи. І я цьому щиро радію. Якщо дитина має здібності - треба їх розвивати. Позаду у нас  участь у багатьох цікавих творчих проектах, а попереду, переконана, теж багато нових успіхів.

 Ось така нова історія про талановитих, але вже таких цілеспрямованих маленьких жителів нашого району. Як приємно і радісно, що у нас є такі талановиті і чудові діти.

Лілія Воробйова.

Фото з особистого архіву Ірини ВОЙТЕНКО.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation06.10.2017
remove_red_eye1178 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини