Як працюватиме нова дорожня комісія у Волиньоблраді?

Депутатська комісія  затверджуватиме алгоритм спільних дій  для ефективного розподілу субвенцій з державного бюджету на утримання та будівництво доріг Волині.

Нещодавно відбулося перше  засідання новоствореної депутатської комісії, яка буде займатися затвердженням переліку доріг для фінансування. Про це повідомляється на сайті Волинської обласної ради.

Як вже стало відомо,  комісію було створено на минулій сесії обласної ради. Відтак, склад виглядає так: УКРОП  - Іван Киричик; від"Солідарності"  -  Віктор Козак; від "Бать¬ківщини" - Ігор Лех;  від "Свободи" - Юрій Цейко; від фракції Радикальної партії - Юрій Ройко; від "Самопомочі" - Олексій Панасюк; від фракції "Наш край" - Михайло Скопюк; а також позафракційний депутат Михайло Імберовський.

Депутати обрали головою комісії Юрія Цейка, Ігоря Леха - заступником голови, а Михайла Імберовського - секретарем.

Про основні напрямки в роботі нової комісії розповів у коментарі для «Слави праці» депутат Волинської обласної ради Юрій Цейко. 

- Комісію створено в зв’язку з тим, що  для автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури Волині на 2018 рік за рахунок відповідної субвенції з  державного бю¬джету, - розповідає очі¬ль¬ник новоствореної комісії, - заплановані видатки  в сумі  - 393 913,5 тис. грн. Але, якщо брати до уваги підхід до фінансування доріг у минулих роках, розподіл державних коштів, то це відбувалося наступним чином:  пропозиції обласної адміністрації, що формувалися на основі пропозицій районних адміністрацій та рад, подавалися для затвердження на сесії обласної ради на умовах співфінасування, за формулою: 50 на 50. Сьогодні створений Дорожній фонд України, змінилася процедура розподілу фінансування, дороги місцевого значення перейшли на баланс департаменту інфраструктури Волинської ОДА. Він розробив такий перелік доріг та надіслав свої пропозиції щодо розподілу коштів без залучення до обговорення цих пропозицій з депутатами облас. ної ради. Тобто, цей список, не виноситься на обговорення депутатами обласної ради, як було раніше, не затверджується, а напряму подається на Київ, де також, у свою чергу, проходить відповідне затвердження.

Відтак, ми - депутати, вважаємо, і знаємо, що чиновники не врахували пропозиції деяких ОТГ, є навіть такі випадки, що люди не знали про формування такого списку, є окремі райони, де їх дороги взагалі не потрапили у той перелік. Є районні депутати, які не знали існування такого переліку доріг, відтак, вони не затверджували таких списків. Ми з депутатами не згодні з новим підходом фінансування доріг, тому створили комісію, звернутися до голів районних рад  та очільників ОТГ, і вже надіслали відповідні листи, щоб вони виклали своє бачення, свої думки для розподілу субвенції з державного бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Буде розширене, відкрите обговорення з представниками усіх зацікавлених ОТГ, сільських, селищних  рад. Обговоримо все разом, подумаємо, вислухаємо всі думки та пропозиції. Ми не знаємо, чи зможемо на щось конкретно вплинути. Але, принаймні, розробимо алгоритм спільних дій, конкретні напрацювання: як ми маємо робити такий перелік доріг? Ми хочемо скласти плановий ремонт доріг на 5 років, щоб усі зрозуміли, що неможливо за один рік зробити усі дороги. З кожним роком фінансування доріг збільшуватиметься, відтак, відразу виникає запитання, а як має йти відбір? Звичайно, що на основі технічних паспортів, де буде вказано протяжність, стан дороги, розміщення усіх об’єктів, що знаходяться поруч. Можливо, буде  така собі прозора черга, де усе буде зрозуміло й видно. Ось такі думки та ідеї виникають у нас з колегами на тему: яким чином має формуватися відбір місцевих автошляхів, що потребують ремонту. Треба розробити один-єдиний, чіткий механізм, щоб він працював, принаймні, треба спробувати це зробити. Що з цього вийде - побачимо, але ми хочемо, аби були почуті всі.

Як стало відомо, спільні напрацювання у формі пропозицій нова комісія Волиньоблради  активно вже  напрацьовує . 

 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation01.03.2018
remove_red_eye426 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини