Як у Шеплі колядували та щедрували. ФОТО.

Минулої неділі, на другий різдвяний празник – Святого Василія, у селі Шепель хорові колективи церков Луцького благочиння у колядках та щедрівках славили народження Ісуса Христа. А з притаманною гостинністю в оновленому будинку культури всіх радо зустрічала, щиро вітала з святом та запрошувала на духовний відпочинок Леся Новосад, в.о. старости Шепельської громади.

Велика радість новорічно-різдвяних свят шириться населеними пунктами нашого району, торкається душі кожного його жителя, вселяє надію та окрилює серця. Адже в кожній колядці чи щедрівці, душевному піснеспіві чи віншуванні звучать побажання здоров’я, добра та миру. Яскравим свідченням стало святкове різдвяне дійство, що вечірньої пори згуртувало жителів шепельської громади, їх гостей та запрошених. У ньому взяли участь шість церковних хорів із сіл Шепель, Баїв, Озеряни, Буяни, Несвіч та селища Рокині.  

- Старші люди кажуть: «Пішла коляда розсипати коляду! Саме з колядками повертаємося ми до золотих традицій українського Різдва і нехай на різдвяному святі пролунають традиційні і, можливо, забуті колядки, звернуті до Великого Володаря. Бо і наша коляда вже гучними дзвіночками сповіщає про свято. Нехай воно принесе у кожну хату надію, віру і любов до ближнього, до України, до істини, щоб не знати ніякої напасті, а жити у добрі», - такими словами ведучих розпочалося дійство. 

Святвечір розпочав хоровий колектив Свято-Успенського храму села Баїв, яких першими запросили на святково прибрану сцену. І полилися, натхненно виконані, піснеспіви, колядки та щедрівки, торкаючись найпотаємнішого куточка людської душі, хвилююче заглядаючи у зболені непростим сьогоденням серця присутніх, славлячи народження Ісуса. Це був не просто спів, а щось – особливе, величне і красиве, маленьке театралізоване дійство з віршованими побажаннями, зокрема: «Хай нашій єдності вороги лякаються, а ми скажемо «Христос Рождається!», з глибоким змістом виконаних колядок і щедрівок.

І так виступали всі хорові колективи: Свято-Успенського храму села Шепель, мелодійні голоси хористів якого у колядках та щедрівках відлунювали у серцях глядачів і ці божественні віншування хотілося слухати ще і ще; Свято-Успенського храму села Озеряни, який представив театралізоване дійство з Ангелом, Царями, пастушками, які у дивний, збагачений таємницями та відчуттями різдвяний вечір, на який ми всі чекали, відтворили різдвяний вертеп; «збулися пророчі слова і на землю з неба Христос прийшов, якого вітали небесні хори на всій планеті, де стільки зла, про мир небесний вони звіщали, хвала Творцеві – за все хвала…», - під такі слова ведучих на сцену виходять хористи Свято-Петро-Павлівського храму селища Рокині; здавалося, що співало небо про добру волю, про мир на землі, коли дарували святі слова присутнім колядники-хористи Свято-Різдво-Богородичного храму села Буяни. Їх сміливо вів на сцену маленький Пастушок, який згодом всіх на здоров’я, на щастя щедро «посіяв житом-пшеницею і всякою пашницею»; з гарною звісткою від небесного ангела про народження Спасителя віншував хоровий колектив Свято-Михайлівського храму села Несвіч, вітаючи зі святом всіх Василів і Васильчиків, Василинок і Василин, всіх присутніх у залі. 

 

Радість різдвяного дійства розділили: благочинний Луцького району протоієрей Петро Приступа, настоятелі храмів, хорові колективи яких були учасниками різдвяних колядок, Заборольський сільський голова Валерій Боярський, в.о. старости Шепельської сільської ради Леся Новосад. Протягом усього різдвяного дійства у залі відчувалася радість та єднання глядачів і учасників. Особливо, коли колядували та щедрували всі разом. Досить зворушливим був ще один момент на святі, коли настоятель місцевого храму протоієрей Микола Іллюк вручив всім церковним хорам за старання і труди на славу святої церкви  благословенні грамоти, а також подякував організаторам та спонсорам за святкове дійство.

Ніна КОСТРУБА. Фото автора. 

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation15.01.2018
remove_red_eye1040 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини