З ароматом хліба й сонця: як у Ратневі День села святкували

Родинне свято в День рівноапостольної княгині Ольги відзначили ратнівчани. Це свято було започатковане ще 1998 році, коли в Ратнівську церкву привезли ікону Божої Матері, яка була освячена в Почаївській Лаврі. Впродовж двох десятиліть не зраджують жителі сільської ради гарній традиції.  

Славні наші українські традиції … Такі щирі і доброзичливі, вони гуртують громади, спонукають по-іншому сприймати навколишній світ, вкотре переконують у безмежних талантах сільської родини. У тому, що вміють жителі територіальних громад Луцького району не тільки сумлінно трудитися, але й змістовно відпочивати, свідчать святкові дійства з нагоди відзначення дня села, що вервечкою простягнулися на теренах рідного краю.

Цьогорічні урочистості з нагоди Дня села розпочалися традиційно богослужінням у Храмі святої Великомучениці Параскеви, в якому взяли участь 10 священиків із різних сіл і міста Луцька.

Люблять прихожани свою духовну святиню, пам’ятають і її історію.  Перша дерев’яна церква з дзвіницею в Ратневі була збудована 1573 року. Довгий судився їй вік – 370 років. Але страшне лихоліття Другої світової війни розпорядилося по-іншому: 23 червня 1943 року вона була спалена німецькими окупантами.

Біль втрати багато років пік вогнем душі місцевих жителів. Небайдужість людей, спонсорська допомога меценатів, як говориться, з миру по нитці – такими  спільними зусиллями збудували новий храм і вже в 1995 році прихожани слухали у ньому службу Божу. Сьогодні, за кошти СГПП «Рать», храм до невпізнання відремонтований, біля нього збудований духовно-просвітницький центр і стали вони найсвятішими будовами ратнівської округи.

Дякують Богу ратнівчани, що послав їм такого господаря, як директор СГПП «Рать» Віктор Анатолійович Шумський, і духовного наставника – настоятеля храму святої Великомучениці Параскеви отця Онуфрія.

Хлібороби «Раті» свято сільської громади зустрічають трудовими здобутками: у них - гаряча пора  жнив. Село і праця – поняття нероздільні. Завдяки спільній праці розвивається економіка, культура, соціальна сфера Ратнева. В селі ніхто не обділений увагою: пенсіонери, ветерани війни та праці, багатодітні сім’ї завжди впевнені у завтрашньому дні.

На святковому дійстві приємно було дивитися на молоді сім’ї з дітьми, які прийшли на свято і брали участь в іграх, конкурсах, розвагах, вигравали цікаві призи, танцювали і веселилися. Цей захід підготувала завідуюча бібліотекою села Ратнів Антоніна Анатоліївна Мартинюк. Несподіванок і сюрпризів додав розіграш лотереї «Щасливий квиток».

…Вечірні сутінки все більше  збирали людей на центральну площу Ратнева, на якій всіма барвами вигравав фонтан. Під чудову музику і українські пісні у виконанні солістів вокально-інструментального ансамблю розпочалися танці. Душевної теплоти додавав той факт, що «співають свої». Адже Саша Іщук, на думку односельчан, своїм голосом перевершує багатьох столичних артистів.

Свято села – це день, коли ми дивимося у минуле і бачимо майбутнє.

За 20 років святкування Дня села були різні сценарії його проведення, та незмінною залишилася любов ратнівчан до своєї малої Батьківщини і вірність рідній землі.

Сільський голова Галина Яковець висловлює подяку всім, хто примножує багатство і славу Ратнева, хто самовіддано трудиться, щоб село жило, розвивалось і процвітало, хто гордиться тим, що живе на цій землі.

Фото Антоніни МАРТИНЮК.

keyboard_backspaceПовернутись
insert_invitation01.08.2017
remove_red_eye740 camera_alt0
Залиште свій коментар
check
Топ-новини