Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО)

Такого масштабного відзначення цього молодіжного свята, як минулої неділі, в селищі ще не бачили. Адже у святкуванні взяли участь і жителі тих сільських рад, які віднедавна стали частиною Торчинської об’єднаної територіальної громади.

Це було помітно ще на виставці робіт народних умільців «Скарбниця душі людської». Свої оригінальні творіння виставили для огляду широкому загалові майстрині не лише з Торчина, а й Білостока, Садова, Буянь, Усич, Веселого, Верхів і Затурців. А це – велике розмаїття вишивок, в’язані спицями та гачком речі, обереги, вироби з бісеру, картини, ікони, прикраси і навіть…солодка випічка. У дві години не умістилася святкова концертна програма. Вона повністю відповідала назві «Квітуй у пісні й добрих справах, чарівна молодість моя», адже була зіткана з виступів саме юних виконавців. Своїми талантами, творчим завзяттям, молодечим запалом вони продемонстрували на сцені, що молодь – це невтомний двигун прогресу, майбутнє країни. Поряд із господарями свята – учнями Торчинської загальноосвітньої школи, вихованцями місцевої дитячої музичної школи та будинку школяра, у вінок музичних віншувань свої яскраві номери вплели талановиті діти з Білостока, Буянь, Веселого та Садова.

Радісні та хвилюючі миті вшанування отримали на урочистості всі артисти у вигляді нагородження шкільних колективів Подяками Торчинського селищного голови. Аналогічні відзнаки були вручені учасницям вищезгаданої виставки декоративно-ужиткового мистецтва. Паралельно на центральній площі Торчина діяла зона активного відпочинку для дітей, де хлопчики й дівчатка ставали в чергу біля надувної гірки, аби «з вітерцем» з’їхати вниз. Бажаючих пострибати на батуті теж не бракувало. Дітлахи мали змогу випробувати себе на влучність, метаючи дротики в надувні кульки. Деякі батьки подарували своїм чадам можливість проїхатися в дитячому поїзді або покататися на машинках. В імпровізованому містечку майстрів і дорослих, і малих запрошували взяти участь у майстер-класах з малювання, розфарбовування гіпсових скульптур, розмальовування картинок піском, ліплення з глини, з виготовлення ляльки-мотанки. Концертне дійство добігло до кінця, але святкування продовжилося.

Під бойовий клич козаків Садівської козацької республіки всі вирушили на стадіон селища, де пристрасті вирували далі. Тут учасники команд, які представляли Торчин, Буяни, Білосток, Веселе й Садів, змагалися з міні-футболу, у грі в шашки серед чоловіків та жінок, демонстрували свою спритність у сімейній естафеті «Тато, мама й я – спортивна сім’я», мірялися силами в «Козацьких розвагах». Останні, зокрема, це були, справді, випробування не для слабких ані тілом, ані духом. Адже тим, хто зголосився взяти в них участь, довелося стрибати на швидкість із зв’язаними ногами, переносити мішки з піском, кидати на дальність та піднімати 16-кілограмову гирю, перекидати здоровенну шину, перетягувати канат. Вболівальникам, глядачам також була надана можливість, так би мовити, «розім’ятися». Аби спрямувати енергію, що била ключем, у потрібне русло, їм пропонували позмагатися в різних конкурсах – закинути з неблизької відстані кільце на стойку, потрапити футбольним м’ячем у ціль, влучити в центр мішені у дартсі. Переможці отримали подарунки. У цих спортивних баталіях майже все “золото” взяли господарі арен. Торчинці здобули перші місця у футболі, шашкових поєдинках (а це - Зоя Горинчук та Юрій Бугай) та виявилися найсильнішими у “Козацьких розвагах”. Сімейну естафету виграла родина з Садова у складі Михайла і Раїси Дмитруків та їхньої доньки Дарини.

Емоціям, що розігралися під час спортивних баталій, не дав охолонути розиграш святкової лотереї. Адже це було також захоплююче дійство. Цікаво, що головний приз – пляшка шампанського та смачний торт, який спекла молода господиня Торчина Анна Пастушак - дістався гостям з села Скірче. Як було оголошено, кошти від продажу лотереї планують спрямувати на облагородження центральної площі селища. Згодом усіх потішили виступи молодіжного гурта «РУСА КОСА» та мега популярного пародиста «DZIDZIO». Білого дня ледь вистачило для всієї розважальної програми.

Ініціатор та натхненник проведення Дня молоді, Торчинський селищний голова Юрій Кревський зазначив, що на святкування фактично не було витрачено жодної бюджетної копійки. Це стало можливим завдяки спонсорам. Юрій Михайлович подякував усім місцевим підприємствам та підприємцям, які допомогли коштами, а також – працівникам бюджетних установ, старостам за те, що зорганізувалися заради приємного відпочинку мешканців вже тепер великої, дружньої родини – Торчинської об’єднаної територіальної громади. 

Ірина РЕПЕТУХА.

Фото автора.

Передрук заборонений.

 

Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО) Як у Торчині День молоді святкували (ФОТО)