19 позачергова сесія Луцької райради: «розбірки» стали традицією

Дев’ятнадцята позачергова сесія Луцької районної ради, до участі в якій зареєструвалися 26 із 34-х обранців, викликала в її учасників досить полярні емоції: від передсвяткової ейфорії якнайшвидшого вирішення питань порядку денного до проявів відвертої агресії окремих її учасників одразу ж у сесійній залі.

Починалося ж усе тихо-мирно: із Гімну, хвилини мовчання за нашими земляками, загиблими у війні на Сході України, із озвучення й голосування за депутатські запити. Зокрема, колеги підтримали Андрія Заня в його вболіванні за виділення коштів (на умовах співфінансування) на капітальний ремонт дороги по вулиці Зарічній у селі Гірка Полонка, а Віталія Пудліка – у створенні робочої групи у складі, зокрема, обранців громади з питань ефективного використання земель району та отримання ділянок його громадянами, зокрема, учасниками АТО.

Згодом депутатами було схвалено звернення (із 11-ти пунктів) від них же самих до перших осіб держави та нардепів від Волині щодо збереження, ефективного та раціонального використання національного надбання – українських земель. Спершу ж було підтримано пропозицію Олексія Гвоздецького внести у текст ще й 12-й пункт про те, що виключне право викупу землі має мати держава.

Схоже, що депутатське чуття не підвело Олександра Свириду, коли він ще на початку засідання запропонував перенести друге питання сесії із «Різного» в порядок денний. Адже стосувалося воно безоплатної передачі об’єктів нерухомого майна (будівель 17-ти шкіл району) з балансу відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької РДА на баланс комунального підприємства «Луцьке».

Раптом у сесійній залі, попри завершення опалювального сезону, стало гаряче. Адже голова райдержадміністрації Ігор Ярмольський з трибуни закликав обранців не голосувати за це рішення, адже воно, з його слів, є незаконним.

Із коментарями-вигуками з приводу почутого безпосередньо під час цього виступу не забарився директор КП «Луцьке» Олександр Ткачик.

Вивели цю суперечку з діалогу у ширший формат ще декілька райдепів. Добре, що технічні можливості дозволяють нам подати усі ці виступи, аби зацікавлений читач зміг сам зробити певні висновки того, що останнім часом діється в нашій раді.

Варто додати, що рішення з вищезгаданого непростого питання таки було ухвалено (із включенням до переліку 17-ти шкіл будівлі навчального закладу в Городищі-Другому). Щоправда, цей процес голосування не зафіксувала електронна система «Голос», яка протягом усього засідання давала «збої». Судячи із масштабу попередньої дискусії, чи не досить сумнівно фіксувати його тільки за старою системою – на папері?.. 

Залишається повірити класику літератури, що «рукописи не горять», а також – районним обранцям, які за своєю суттю таки мають сповідувати інтереси громади.

Світлана ЗОЗУЛЯ.

Відео Жоржа КОВАЛЬСЬКОГО.

Топ-новини